Zahradní kuchyně

28 Produktů

Dle relevance
Filtr

  Zahradní kuchyně jsou v módě. Vaření a grilování na čerstvém vzduchu je velmi příjemné. Výhodou zahradní kuchyně je, že nemusíte odbíhat kvůli vaření do domu a můžete i při přípravě jídla zůstat v kontaktu s rodinou či přáteli. V e-shopu a odborných centrech BAUHAUS pořídíte vše pro sestavení zahradní kuchyně. Vybírat můžete z široké nabídky grilů, kuchyňských skříněk i zahradního nábytku.

  Plánování zahradní kuchyně

  Venkovní kuchyň může být buď zabudovaná, nebo mobilní. Zabudovaná kuchyně má své pevné místo, což znamená, že gril, skříňky a další vybavení před zimou nikam neschováváte. Tato kuchyně má obvykle zastřešení a můžete ji využívat i za nepříznivého počasí.

  Mobilní kuchyně poskytují především flexibilitu a hodí se na menší pozemky. Gril, kuchyňské skříňky a další vybavení kuchyně můžete dle potřeby přemisťovat. I mobilní kuchyň je vhodné umístit na kryté místo.

  Ke grilování a vaření na zahradě vyberte místo v závětří. Například při grilování na dřevěném uhlí nebude kouř obtěžovat sousedy a pozvané hosty. Do prostoru kuchyně musíte zavést minimálně elektřinu. Kuchyňské spotřebiče se totiž bez zdroje energie neobejdou. Pokud uvažujete i o instalaci dřezu, budete potřebovat přívod vody a připojení odpadu.

  TIP: Na našem blogu se dozvíte, jak si postavit vlastní venkovní kuchyň.

  Modulární zahradní kuchyně

  Zahradní kuchyň si snadno sestavíte z jednotlivých modulů svépomocí. Stačí vybrat a správně zkombinovat gril a různé kuchyňské skříňky. Mezi nejčastěji používané materiály patří dřevo a kov. Středobodem každé zahradní kuchyně je gril. Plynový či elektrický gril zvolte v případě, že se nechcete zdržovat rozehříváním grilu na dřevěné uhlí.

  Ke grilu lze přidávat i další moduly. Připojit můžete například boční plynový vařič, další boční skříňky pro ukládání nádobí a kuchyňského vybavení. Praktické jsou rovněž servírovací vozíky, díky kterým získáte další pracovní plochu.