O nás

Společnost BAUHAUS

Na jaře roku 1960 bylo v německém Mannheimu otevřeno první odborné centrum BAUHAUS. Od té doby se BAUHAUS stal tradičním místem, kam přicházejí miliony zákazníků nakoupit vše potřebné pro dílnu, dům i zahradu. V každém odborném centru naleznete pod jednou střechou 15 oddělení. Díky tomuto seskupení nakoupíte vše potřebné na jednom místě a ušetříte čas, peníze i starosti spojené se sháněním potřebného materiálu.

V České republice jsme tu pro vás už od roku 1993 a odborná centra BAUHAUS najdete v 6 různých městech.

Podívejte se na seznam odborných center BAUHAUS.

BAUHAUS – významný hráč na evropském trhu

BAUHAUS je zákazníky oblíbený v řadě zemí Evropy a síť odborných center se každým rokem rozšiřuje. V současnosti můžete navštívit více než 270 odborných center BAUHAUS v 19 různých státech Evropy. A díky naší velikosti jsme schopni našim zákazníkům nabídnout zboží za bezkonkurenční ceny. To, že přerůstáme hranice, ale neznamená, že zapomínáme na tradici. Naopak, v BAUHAUS si dáváme záležet na tom, abyste u nás našli i lokální produkty, které máte rádi a na které se spoléhají už generace českých řemeslníků a kutilů. Ve skutečnosti téměř polovina sortimentu BAUHAUS pochází od lokálních výrobců a obchodních partnerů.

Na náš sortiment jsme hrdí

V odborných centrech BAUHAUS najdete ucelenou nabídku více než 78 000 produktů. A my jsme na tuto nabídku patřičně hrdí. Každý den se snažíme, abychom našim zákazníkům nabídli zboží v prvotřídní kvalitě a za příznivé ceny. Najdete u nás převážně produkty známých výrobců, ale kromě renomovaných značek nabízíme i celou řadu vlastních značek kvality. Výrobky, které pod naší vlastní značkou vyrábíme, jsou technologickými špičkami na světovém trhu. Vy si tak můžete být jistí, že neplatíte zbytečné peníze za značku, ale jen za skutečnou hodnotu výrobku. 

Podívejte se na přehled značek kvality.

Kvalitní servis pro profesionálního zákazníka

Řemeslo je tvrdá dřina. A my jsme si toho vědomi. Proto nabízíme celou řadu služeb pro řemeslníky a živnostníky, které mají jediný cíl – usnadnit profesionálům jejich práci. Tisíce řemeslníků se k nám proto vrací každý den kvůli službám, které jim nabízíme. Ať už jsou to cenová zvýhodnění v rámci věrnostního programu nebo množstevních odběrů, půjčovna profesionálního nářadí, pohodlného nákupu v Drive-In Aréně, odbornému poradenství nebo možnosti chutného občerstvení. Nakupování v BAUHAUS má zkrátka spoustu výhod.

Přehled všech služeb, které nabízíme, najdete na stránce Služby BAUHAUS.

Impressum

Vlastnictví a práva těchto internetových stránek
Provozovatel těchto webových stránek je BAUHAUS k.s.

Kontaktní informace:

Servisní centrum ČR
Strážní 7
CZ-639 00 Brno
IČ: 49435388
Telefon: +420 538 725 600
Email: podpora@bauhaus.cz

Vážíme si životního prostředí

Pro udržitelnost životního prostředí je důležité, aby byl člověk otevřený inovacím a dával přednost produktům, které chrání životní prostředí, šetří energie nebo jsou efektivnější než ostatní. Proto BAUHAUS pracuje spolu se svými dodavateli v každé produktové skupině na vývoji udržitelných alternativ. Nicméně šetrnost produktů k životnímu prostředí je jen jedna část.

Samozřejmostí pro BAUHAUS jsou při výstavbě nových odborných center také ekologické stavební metody. Důležitým pilířem firemní filozofie je rovněž podpora a další vzdělávání zaměstnanců v oblasti ekologie a ochrany životního prostředí. S podporou svých zákazníků postupuje BAUHAUS ve věcech udržitelnosti každý den o malý krok vpřed.

Naše aktivity přispívající k ochraně životního prostředí

 • Prodáváme certifikované dřevo

  Největší výzvou pro BAUHAUS je najít udržitelné výrobky, začlenit je do sortimentu a nabídnout tak zákazníkům skutečné alternativy. Při pěstování a těžbě přírodních produktů, jakož i při jejich zpracování, hrají důležitou roli sociální a environmentální rámcové podmínky.

  Aby byla zajištěna dodávka pouze ekologicky přijatelného dřeva, spolupracujeme mimo jiné s mezinárodním systémem certifikace lesů PEFC (Program pro schvalování režimů certifikace lesů). U takto označených výrobků máte jistotu, že dřevo použité na jejich výrobu pochází z trvale udržitelného hospodářství.

  Označení výrobků

 • Katalogy a magazíny tiskneme na certifikovaný papír

  Veškeré naše produktové katalogy a magazíny tiskneme na papír s certifikací PEFC. Malé logo Systému certifikace trvale udržitelného hospodaření v lesích naleznete na zadní straně našich tiskovin. Certifikace nám zaručuje, že papíry pro tisk byly vyrobeny ze dřeva, které pochází z udržitelně obhospodařovaných lesů.
  Označení na tiskovinách

  Všechny sortimentní katalogy od ledna 2023 tiskneme na papír s certifikací EU Ecolabel. Malé logo opět najdete na zadní straně tiskovin. Touto certifikací se označují výrobky a služby, které mají snížený dopad na životní prostředí po celou dobu jejich životního cyklu.

  Označení na tiskovinách
 • Zavedli jsme označení PRO PLANET – symbol udržitelných výrobků

  Pro lepší orientaci zákazníků zavedla naše společnost označení „PRO PLANET“. Tímto symbolem označujeme výrobky, které co se týče udržitelnosti vynikají ve své kategorii.

  V mnoha oblastech dělá kvalita rozdíl, protože dlouhá životnost vysoce kvalitních výrobků přináší samozřejmě také výhody z hlediska udržitelnosti. Všechna motorem a elektricky poháněná zařízení, která BAUHAUS nabízí, mohou být použita dlouhá léta. Tím jsme si jistí.

  Výrobků, které jsou naopak k životnímu prostředí nešetrné, se v rámci iniciativy PRO PLANET zbavujeme. Napořád.

  Označení PRO PLANET

 • Neprodáváme zábavní pyrotechniku

  Výbuchy petard každoročně zamořují vzduch našich měst a vesnic, škodí domácím zvířatům i volně žijící zvěři, jsou hlučné a někdy také nebezpečné. Proto jsme se rozhodli tento sortiment vyřadit z prodeje. Oslavte příchod nového roku s vlastním zápalem – radostným, ne bouchajícím – na čerstvém vzduchu a bezpečně!
 • Třídíme a recyklujeme obalové materiály

  Velké množství produktů, zajištění jeho dostupnosti a také logistika – to vše je spojeno s obalovým materiálem a dalším odpadem. V BAUHAUS nám není jedno, co se s tímto odpadem stane, a proto se aktivně podílíme na třídění a recyklaci obalových odpadů EKO-KOM.
  V roce 2022 jsme tak přispěli ke zlepšení životního prostředí a náš podíl na celkovém snížení produkce skleníkových plynů činí 500 tun CO2 ekv., čímž jsme ušetřili 13 544 GJ energie. To odpovídá emisím CO2, které vyprodukuje 235 osobních aut za rok jejich provozu nebo například 26 dnům spotřeby elektrické energie na veřejné osvětlení v Praze.
 • Podporujeme sběr a ekologickou likvidaci elektrospotřebičů a baterií

  Ve všech odborných centrech BAUHAUS můžete zdarma vrátit baterie a drobné elektrospotřebiče, které už dosloužily. My je za vás ekologicky zlikvidujeme. Ušetříte si tak cestu do eko-dvora a zároveň uděláte něco málo pro planetu Zemi. V roce 2022 jste spolu s námi vybrali 2,99 tun použitých baterií, ze kterých bylo získáno přes 2,2 tuny druhotných kovonosných surovin, které budou opětovně použity pro výrobu nových produktů. Děkujeme!

  Osvědčení o přínosu pro životní prostředí

  V BAUHAUS třídíme elektrozařízení

  Elektroodpad je v současné době jedním z nejrychleji rostoucích druhů odpadu, a proto v BAUHAUS dbáme na jeho správnou recyklaci. Tříděním elektrospotřebičů jsme v roce 2023 uspořili 43,37 MWh elektřiny, 3 190,82 litrů ropy, 1 479,31 m3 vody a 11,66 tun primárních surovin. Navíc jsme snížili emise skleníkových plynů CO2 ekv. o 20,68 tun, a produkci SO2 ekv. (který zapříčiňuje okyselování prostředí) o 298,94 kg.

  Certifikát Enviromentálního vyúčtování

 • Vysazujeme stromy v českých lesích

  Záleží nám na zdravém a udržitelném životním prostředí. Proto jsme se v roce 2021 rozhodli vysadit 100 000 stromů v pěti lokalitách, ke kterým máme blízko. S výběrem správných míst pro výsadbu nám pomáhali odborníci z organizace PEFC, která je garantem odpovědného a trvale udržitelného hospodaření v českých lesích.

  K výsadbě dalších stromů jsme motivovali i naše zákazníky. V rámci kampaně skutecnestesti.cz si mohli v našich odborných centrech zakoupit certifikát na výsadbu jednoho nebo čtyř stromů. Výtěžek z prodeje certifikátů byl využit na vysazení stromů nad rámec námi zasazených 100 000 stromů.

Společenská odpovědnost

Společnost BAUHAUS se angažuje v mnoha sponzorských akcích. Dlouhodobě směřujeme naši pomoc zejména směrem k dětem, které to potřebují nejvíce. Jsme partnerem několika dětských domovů a nadačních fondů, nárazově pomáháme konkrétním nemocnicím. Naše pomoc má podobu hmotných darů, případně se finančně podílíme na projektech, které si vytkly za cíl usnadnit život hendikepovaným a znevýhodněným dětem.

Kde pomáháme

 • Podpora charitativní organizace Debra

  BAUHAUS je dlouhodobým podporovatelem charitativní společnosti Debra. Díky podpoře společnosti Debra mohou lidé, nemocní vzácným puchýřkatým onemocněním EB, u nás známým jako "nemoc motýlích křídel", lépe čelit tíživé ekonomické situaci a psychickým a sociálním problémům, které vyplývají ze záludnosti tohoto onemocnění. Více se o charitativní organizaci a jejich aktivitách můžete dozvědět na webu Debra.cz. Sledovat jejich činnost můžete také na Facebooku Debra ČR.

  A pokud i vy byste chtěli lidem s tímto nepříjemným onemocněním pomoci, můžete tak učinit zde: Debra – jak pomáhat
 • Staré oblečení pomáhá – využijte Debra kontejnery

  Staré oblečení – kam s ním? Ideálně do kontejnerů na oblečení, které najdete na našich parkovištích. Poznáte je na první pohled, navíc jsou označeny logem Debra. Za každý kilogram oblečení nebo obuvi z kontejnerů dostane charitativní organizace příspěvek. Odevzdané věci navíc dostanou druhou šanci na použití v dalších charitativních organizacích. Kontejnery na oblečení jsou pro vás k dispozici u těchto odborných center:

  Praha Dolní Chabry

  Plzeň

  Liberec

  Brno Strážní / Heršpická

  Brno Ivanovice

 • Podpora Nadačního fondu dětské onkologie Krtek

  V září roku 2021 se zaměstnanci BAUHAUS v České republice zapojili do první celoevropské sportovní výzvy BAUHAUS Corporate Challenge Europe. Cílem této akce bylo překonat 23 444 kilometrů dlouhou virtuální trasu napříč evropskými státy, kde BAUHAUS působí, přičemž za každý zdolaný kilometr byla přisána finanční částka na dobročinné účely. Účastníci sportovní výzvy ze všech zemí společně zdolali virtuální trasu měřící 202 280 kilometrů, čímž byl mnohonásobně překročen původní plán.

  BAUHAUS v České republice se rozhodl za každý kilometr chůze, běhu nebo jízdy na kole darovat 10 korun Nadačnímu fondu dětské onkologie Krtek. Zaměstnanci v Česku společně zdolali 15 489 kilometrů a BAUHAUS díky nim daroval nadačnímu fondu téměř 155 000 korun. „Jsme zaměstnancům i celé společnosti BAUHAUS velmi vděční a děkujeme jim za významnou finanční podporu, bez které bychom nemohli pomáhat my,“ uvedla Zuzana Boháčová, projektová manažerka nadace Krtek.

 • Podpora realizace dětského hospice Dům pro Julii

  V září roku 2022 navázal BAUHAUS na loňský úspěšný ročník BAUHAUS Corporate Challenge Europe – celoevropskou sportovní výzvu pro zaměstnance BAUHAUS. Této výzvy se opět účastnili i zaměstnanci BAUHAUS v České republice. Cílem pro rok 2022 bylo překonat během jednoho týdne 100 000 kilometrů, přičemž byla za každý zdolaný kilometr připsána finanční částka na dobročinné účely. Cíl byl nejen splněn, ale dokonce překonán, a to celkovými 115 741 kilometry.

  BAUHAUS v České republice se na celkovém výsledku podílel 7 799 kilometry. Každý zdolaný kilometr se rozhodl přeměnit na 15 Kč a celkovou částkou 116 985 Kč podpořit realizaci dětského hospice Dům pro Julii.

Kodex chování pro obchodní partnery

Kvalita, odpovědnost a integrita. To jsou ústřední hodnoty našeho myšlení. Jen společně s našimi obchodními partnery dokážeme tyto hodnoty úspěšně realizovat. V tomto kodexu chování proto popisujeme naše požadavky a očekávání vůči našim obchodním partnerům ve vztahu k dodržování lidských práv, zdraví a bezpečnosti zaměstnanců, ochraně životního prostředí a klimatu a etickým obchodním praktikám.
Od našich obchodních partnerů očekáváme, že budou respektovat a dbát zde formulovaných požadavků v rámci celého dodavatelského řetězce.

Náš Kodex chování pro obchodní partnery si můžete přečíst zde.

WHISTLEBLOWING neboli oznamování protiprávního jednání

V rámci společnosti BAUHAUS klademe velký důraz na dodržování právních předpisů. Součástí naší firemní kultury je transparentnost v našem jednání. V souladu s tím máme ustanoveny pravidla ohledně možností oznamovat protiprávní jednání týkající se naší společnosti.

Pokud se domníváte, že dochází ze strany naší společnosti k protiprávnímu jednání, máte možnost nás informovat.

Možné způsoby oznámení a popis přesně daných pravidel oznamování naleznete v dokumentu Informace pro oznamovatele.

K oznamování výše uvedeného nejsou určeny zákaznické žádosti v podobě stížností, které nikterak nesouvisí s protiprávním jednáním či s reklamacemi zakoupených produktů. Pro tyto záležitosti prosím využijte naši zákaznickou linku +420 538 725 600podpora@bauhaus.cz).