Elektrické grily

8 Produktů

Dle relevance
Filtr

  Elektrický gril je velmi flexibilní. Použít ho můžete nejen na balkóně či terase, ale také například v kuchyni, obývacím pokoji nebo jiné místnosti v interiéru. Důležité je pouze to, abyste měli v blízkosti elektrickou zásuvku. Výhodou elektrického grilu je, že krátce po jeho zapnutí můžete začít grilovat. Plynule můžete regulovat i teplotu. U elektrických grilů si nemusíte dělat starosti s obtěžujícím kouřem z doutnajícího uhlí či briket. Elektrické grily mohou být stolní nebo stojanové. V e-shopu a odborných centrech BAUHAUS pořídíte elektrické grily značek Weber a Severin.

  Jak vybrat elektrický gril

  Elektrický gril vybírejte s ohledem na počet osob, pro které obvykle připravujete pokrmy. Pro běžné domácí grilování vám bude stačit model s šířkou hlavní grilovací plochy okolo 40 centimetrů. Pokud plánujete elektrický gril převážet například na chatu či chalupu, zajímejte se o celkové rozměry grilu a možnost jeho rozložení. U elektrických grilů je uvedena informace o výkonu. U domácích grilů se obvykle setkáte s hodnotou od 2 do 3 kW. Dopředu se zamyslete i nad tím, kam elektrický gril umístíte. K dispozici jsou jak grily určené na stůl, tak i stojanové grily.

  TIP: Na našem blogu se dočtete, jak vybrat ten správný gril. Řadu dalších tipů a nápadů naleznete v samostatné sekci věnované grilování.

  Stolní elektrické grily

  Jak napovídá název, stolní elektrické grily jsou určeny na pracovní desky stolů. Gril tedy můžete postavit na pracovní desku v kuchyni i na běžný jídelní stůl na zahradě. Elektrické grily mohou mít obdélníkový, čtvercový nebo kruhový tvar. Nejpraktičtější jsou obdélníkové stolní grily. Některé modely grilů jsou vybaveny praktickým poklopem s teploměrem.

  Stojanové elektrické grily

  V nabídce elektrických grilů najdete i modely stojanové. Jejich výhodu je, že nezaberou místo na kuchyňské desce stolu či jídelním stole. Můžete je postavit například na balkón nebo jakoukoli jinou rovnou plochu a okamžitě začít grilovat. U některých modelů můžete individuálně nastavovat pracovní výšku grilu nebo odejmout jeho horní část a použít gril jako stolní.