Grilování

379 Produktů

Dle relevance
Filtr
Kategorie

Od jara až do podzimu si řada Čechů dopřává pokrmy připravené na grilu. Někteří nedají dopustit na grily na dřevěné uhlí, jiní dávají přednost plynovým nebo elektrickým grilům. Všechny uvedené typy grilů mají své výhody. V odborných centrech BAUHAUS je připravena široká nabídka grilů a také grilovacích potřeb, udíren a ohnišť.

Jak vybrat gril?

Před nákupem grilu si nejdříve odpovězte na několik zásadních otázek – kde a jak často budete gril používat, pro kolik strávníků budete nejčastěji grilovat, jaké jsou vaše nároky na údržbu grilu a také jakou částku jste ochotni do grilu investovat. 

Na terasu u domu a na zahradu jsou ideální grily na dřevěné uhlí nebo plyn. Na balkony jsou vhodnější elektrické grily, které nebudou obtěžovat sousedy kouřem. Pokud rádi grilujete i na dovolené, můžete si s sebou vzít na cestu malý stolní gril. Běžná domácnost si vystačí například s větším kotlovým grilem na dřevěné uhlí. Pro velký počet strávníků jsou vhodné velké samostatně stojí nebo zabudované plynové grily.  Velmi oblíbené jsou v posledních letech také keramické grily.

Pokud máte prostornou zahradu, můžete si pořídit zahradní krb z betonu. Pro opékání špekáčků jsou ideální stabilní přenosná ohniště.

Základní rozdělení grilů:

  • Grily na dřevěné uhlí
  • Plynové grily
  • Elektrické grily

Dřevěné uhlí, plyn, nebo elektřina?

Grilování na dřevěném uhlí dodává pokrmům nezaměnitelnou chuť. U grilů na dřevěné uhlí ovšem musíte počítat s tím, že příprava na grilování zabere více času než u grilů elektrických nebo na plyn. Pracnější je rovněž čištění grilu. Výhodou grilů na plyn a elektřinu je především rychlost. Stačí pouze otočit tlačítkem a za okamžik můžete grilovat.

Příslušenství ke grilům

Ke grilu se vyplatí pořídit i základní příslušenství. Nutností je grilovací a čistící náčiní, pro usnadnění práce se vám budou hodit i základní čistící prostředky. U grilů na dřevěné uhlí se také neobejdete bez dřevěného uhlí nebo grilovacích briket. V případě plynu budete potřebovat plynovou láhev.  

Pro sledování optimální teploty při grilování využijete teploměry. Ty mohou být buď klasické ručičkové nebo digitální. Mezi příslušenství patří rovněž rošty, plechy a pánve.