Předpěstování

78 Produktů

Dle relevance
Filtr

  V únoru nastává vhodná doba na předpěstování sazenic zeleniny a dalších rostlin. Nejčastěji si zahrádkáři předpěstovávají sazenice rajčat, paprik, salátů, okurek a kedluben. Před začátkem zahradnické sezony si zajistěte především kvalitní semena, vhodný substrát a pěstební květináče nebo misky. Pokud předpěstováváte sazenice v bytě na parapetu, budou se vám hodit minipařeniště nebo miniskleníky. Pro jarní rychlení si můžete připravit venkovní pařeniště z polykarbonátu nebo recyklovatelného plastu. Potřeby pro předpěstování pořídíte na stránkách e-shopu a v odborných centrech BAUHAUS.

  TIPY A RADY z našeho blogu: Jak úspěšně předpěstovat sazenice zeleniny

  Pořiďte si kvalitní osivo

  Abyste získali vlastní zdravé a silné sazenice, musíte mít kvalitní osiva. Semena kupujte pouze od spolehlivých a prověřených výrobců. U nás pořídíte kvalitní osiva od firmy Kiepenkerl. Pokud máte zásobu semena z loňského roku, zkontrolujte před výsevem jejich stav. Semena nesmí být v žádném případě plesnivá nebo poškozená od hlodavců či jiných škůdců. U starších semen se před výsevem vyplatí provést zkoušku klíčivosti.

  Prohlédnout aktuální nabídku osiv:

  Vyberte vhodný substrát

  Pro předpěstování budete potřebovat kvalitní substrát. Substrát pro výsev musí obsahovat jemnou a vzdušnou zeminu, která snadno propouští vodu. Současně by neměl být hnojený a příliš bohatý na živiny, protože jejich nadbytek je spíše na škodu. Rostliny musí být nuceny aktivně hledat živiny, jen tak získají sazenice silný kořenový systém. Kromě speciálního substrátu pro výsev můžete využít i sadbovací tablety.

  Prohlédnout aktuální nabídku substrátů

  Pěstební nádoby

  K předpěstování rostlin budete potřebovat i vhodnou nádobu. Využít můžete jak květináče pro předpěstování z přírodních materiálů (např. rašeliny, kokosu), tak i speciální plastové pěstební misky, květináče nebo sadbovače. Velmi oblíbené jsou minipařeniště a miniskleníky, které lze postavit na vnitřní okenní parapet. Pokud máte v domácnosti dostatek místa, můžete také využít předpěstovací vysoký záhon.