Předpěstovací květináče a sadbovače

55 Produktů

Dle relevance
Filtr

    Předpěstovací květináče a sadbovače slouží k předpěstování sazenic rostlin pro jarní výsadbu. Umožňují vypěstování nejrůznějších odrůd zeleniny, ovoce a květin od semínka. Malé semenáčky tak mohou nabrat sílu a živiny pro růst ještě před vysazením ven. Zároveň díky tomu získáte možnost zasadit semínka do zeminy, ve které budou růst přímo na záhonu. Sazenice tak ušetříte stresu z přesazování.

     

    Předpěstovací plastový květináč nabízíme v několika variantách a velikostech. Najdete zde jak hranaté, tak kulaté květináče s průměrem od 6 do zhruba 20 centimetrů. Zvolit však můžete také květináče z přírodních materiálů. Nabízíme rašelinové a kokosové květináče. Jejich výhodou je 100% ekologická rozložitelnost v půdě. Při přesazování na záhon se květináče neodstraňují, díky čemuž nedochází k poranění kořenového systému. Květináče z těchto přírodních materiálů se stanou součástí rostliny.

     

    Sadbovače jsou vhodné pro předpěstování rostlin z velmi drobných semínek s dlouhou vegetační dobou – typicky rajčata, papriky apod. Dle typu se sadbovací plato skládá z několika desítek malých květináčků. Zajišťuje tak dostatečný prostor mezi jednotlivými semenáčky pro jejich zdravý růst. V naší nabídce naleznete plastové sadbovače z lehčených materiálů s dobrou odolností. Hodí se tak i pro opakovaná použití. Rašelinové sadbovače fungují na stejném principu jako rašelinové květináče.