Stavba terasy

86 Produktů

Dle relevance
Filtr
Kategorie

Zručný kutil zvládne stavbu terasy svépomocí. Pokud jste se rozhodli postavit si na zahradě vlastní terasu, jako první si vše pečlivě naplánujte. Veškerý potřebný materiál pro stavbu terasy pořídíte online v e-shopu BAUHAUS nebo přímo v některém z našich odborných center. V sortimentu naleznete například terasová prkna a dlaždice ze dřeva nebo dřevoplastu (WPC), konstrukční hranoly, terasovou dlažbu, rektifikační terče, podlahové vruty a ostatní spojovací materiál a nechybí ani ruční elektrické nářadí.

Plánování budoucí terasy

Před samotným zahájením stavby si nakreslete jednoduchý plánek budoucí terasy. Chybět na něm nesmí přesné rozměry, které vám pomohou vypočítat potřebné množství materiálu. Na začátku se také musíte rozhodnout pro konkrétní materiál. Podlaha terasy může být například z prken nebo dlaždic z přírodního dřeva či dřevoplastu (WPC), kamene, slinuté, betonové či vymývané dlažby.

Jakmile si vyberete materiál pro stavbu podlahy, vypočítejte si jeho potřebné množství včetně rezervy. Nezapomeňte započítat také veškerý doplňkový materiál. Při stavbě dřevěné terasy budete například potřebovat kromě terasových prken také hranoly základové konstrukce, obrubníky, spojovací materiál, distanční podložky, štěrk pro úpravu terénu pod terasou a netkanou textilii proti plevelu.

TIP: Čeká vás stavba terasy a vybíráte vhodný materiál? V článku Stavba terasy: Jaký materiál vybrat se dočtete, jaké jsou výhody a nevýhody jednotlivých materiálů pro stavbu terasy.

Připravte si nářadí

Při stavbě terasy svépomocí budete potřebovat správné nářadí. Pro základní úpravu terénu si připravte stavební kolečko, lopatu a hrábě. K měření délek, úhlů a rovin se vám bude hodit klasický svinovací metr nebo laserový dálkoměr, ocelový úhelník a vodováha. Ke zpracování dřevěných prken využijete ruční okružní či pokosovou pilu. Připravte si také vrtačku a aku šroubovák. Prohlédněte si aktuální nabídku elektrického ručního nářadí.