Terasová dlažba a chodníky

70 Produktů

Dle relevance
Filtr

  Ke stavbě venkovní terasy můžete využít nejen terasová prkna a dlaždice ze dřeva nebo dřevoplastu (WPC), ale také dlažbu. Neodmyslitelnou součástí každé zahrady jsou i dlážděné chodníky. V e-shopu a odborných centrech BAUHAUS naleznete širokou nabídku terasových dlažeb a materiálů pro stavbu zahradních chodníků a pěšin.

  Výhody terasové dlažby

  Dlažba patří mezi oblíbené materiály pro stavbu terasy. Mezi její hlavní výhody patří například vysoká mechanická odolnost, tvarová i barevná stálost a snadná údržba. Kvalitní terasová dlažba je odolná vůči dešti, sněhu, slunečním paprskům, mrazu, chemikáliím i žáru. Pokud je terasa vašim oblíbeným místem pro grilování, dlažba na podlaze vás jistě nezklame. Současná nabídka dlažby je velmi široká. Vybrané typy terasové dlažby vám nyní představíme blíže.

  TIP: Vybíráte vhodný materiál pro stavbu zahradní trasy? Srovnání jednotlivých možností přináší článek Stavba terasy: Jaký materiál vybrat?

  Slinutá dlažba

  Na venkovních terasách a balkonech je velmi oblíbená silnější dlažba. Například tloušťka venkovní slinuté dlažby Red Wood je dva centimetry. Slinutá keramika je mrazuvzdorná a odolná vůči mechanickému poškození. Venkovní dlažby jsou dostupné v různých formátech, barvách a dekorech.

  Do exteriéru vybírejte dlažbu, která neklouže a je dostatečně otěruvzdorná. Pokud zvolíte rektifikovanou dlažbu, dosáhnete při její pokládce minimální spáry mezi jednotlivými dlaždicemi. Terasovou dlažbu je možné pokládat buď do štěrku, nebo na terče. Pokud si netroufáte na pokládku venkovní dlažby sami, můžete využít naši službu Montážní servis.  

  Do nabídky 2cm dlažby na terasu

  Hladký beton

  Betonové dlaždice můžete použít nejen pro terasy a chodníky, ale také pro ostatní zpevněné plochy například v okolí bazénu. Hladký beton je odolný vůči vodě, mrazu i mechanickému zatížení. Dlaždice z hladkého betonu je možné pokládat do štěrku i na terče. Betonové dlaždice jsou vyráběny v různých rozměrech a barvách. Pokud zvolíte dlaždice různých barev, dosáhnete velmi originálního vzhledu terasy.  

  Polygonální dlažba

  Polygonální dlažba dodá terase originální přírodní vzhled. Tato dlažba může být například z břidlice, vápence, pískovce, křemence nebo také andezitu. Pokud se rozhodnete pro polygonální dlažbu, počítejte s náročnější pokládkou. Každá dlaždice má totiž unikátní rozměr.

  Vymývaná dlažba

  Vymývaná dlažba se používá pro méně namáhané zpevněné plochy. Použít ji můžete nejen na terase, ale také na chodníky v zahradě. Velmi oblíbené jsou zejména v okolí bazénů. Povrch vymývané dlažby totiž neklouže.