Využití dešťové vody

46 Produktů

Dle relevance
Filtr
Kategorie

Záchyt a využití dešťové vody je ekologickým a šetrným způsobem úspory pitné vody v domácnostech i komerčních prostorech. Nádrže v nabídce odborných center BAUHAUS jsou ze 100% recyklovaného plastu s dlouhou životností. Pro potřeby zavlažování zahrady je dešťová voda navíc vhodnější, protože neprochází procesy čištění a chlorování, kterými se ošetřuje pitná voda ve vodovodu. Dešťová voda však najde své využití i uvnitř domácnosti. Skvěle se hodí například pro praní nebo splachování toalet.

Typy a použití retenčních nádrží na dešťovou vodu

Způsobů akumulace dešťové vody je několik a odvíjí se zejména od typu použité nádrže a využití nashromážděné vody. Nejčastěji se používají:

  • Sudy na dešťovou vodu – vynikají svou praktičností a možností přesouvat je dle potřeby. Některé sudy bývají opatřené výpustným ventilem. Modelů je široké množství, od ryze praktických až po estetičtější varianty imitující vzhled kamene či dřeva. Objem sudů na dešťovou vodu se pohybuje zpravidla od 120 až do 510 litrů.
  • Zásobníky na dešťovou vodu – disponují objemem 1 000 litrů. Jsou vhodné ke stálému umístění pod okapy, kde zachytí maximální množství dešťové vody. Kontejnery jsou opatřené kovovou konstrukcí a umístěné na plastové či dřevěné paletě pro udržení stability. U dna nádrže se nachází výpustný ventil.
  • Podzemní nádrže na dešťovou vodu – nabízejí objem až 4 000 litrů. Představují nejefektivnější způsob akumulace dešťové vody. Díky vysokému objemu je možné využití dešťové vody i v domácnosti pro splachování WC nebo praní. Výhodou dešťové vody je absence tvorby vodního kamene, díky čemuž nedochází k zanášení a poškozování pračky.