Čerpadla

107 Produktů

Dle relevance
Filtr
Kategorie

Čerpadla na vodu mají řadu využití a zejména na zahradách zastanou mnoho práce. Slouží například k přečerpávání a rozvádění užitkové či dešťové vody využívané například k zavlažování. Zahradních čerpadel je velké množství. Optimální volba je přitom velmi důležitá pro jejich správnou funkčnost.

Druhy čerpadel

  • Zahradní sací čerpadla – mají kompaktnější rozměry, ale i přesto bývají velmi výkonná. Využívají se při přečerpávání vody z retenčních nádrží.
  • Ponorná čerpadla – jsou konstruována pro přečerpávání vody z hloubky až 8 metrů. Slouží k čerpání vody ze studní, bazénů nebo retenčních nádrží.
  • Kalová čerpadla – využívají se pro přečerpávání znečištěné vody. Poradí si jak s drobnými nečistotami, bahnem, kamínky, tak i silnějším znečištěním.
  • Tlaková ponorná čerpadla – jsou vhodná obzvláště pro čerpání vody z velkých hloubek.
  • Domácí vodárny a automatické domácí vodárny – slouží pro využití dešťové vody v domácnosti a v zahradě. Používají se nejčastěji pro čerpání vody z podzemních retenčních nádrží. Mají velmi dobrou dopravní výšku.
  • Sudová čerpadla - jejich konstrukce bývá uzpůsobena k uchycení na okraji sudu pro pohodlné čerpání vody.

Tipy, jak vybrat čerpadlo

  1. Maximální tlak čerpadla udává sílu a efektivitu čerpání vody. V závislosti na typu čerpadla se různí. Pohybuje se od 0,25 barů u kalových čerpadel až po 10 barů u výkonných tlakových ponorných čerpadel.
  2. Průtok čerpadla značí množství vody, kterou je čerpadlo schopné přečerpat v průběhu 1 hodiny.
  3. Materiál konstrukce čerpadla – výrazně ovlivňuje jeho hmotnost a náročnost manipulace. Používají se vysoce houževnaté plasty a kovy.
  4. Dopravní výška čerpadla – představuje maximální výšku, do které je možné vodu přečerpat. Často se uvádí i jako hodnota maximálního výtlaku. Dle modelu čerpadla se jeho dopravní výška pohybuje v rozmezí 3-60 metrů.