Příslušenství k bazénům

60 Produktů

Filtr

  Bazén k letním radovánkám na zahradě neodmyslitelně patří. Aby bylo možné užívat si koupání v čisté vodě po celou sezónu, je zapotřebí náležitá péče. Ta se neobejde bez pravidelného čištění bazénu a vhodného příslušenství k bazénům.

  Bazénová čerpadla

  Bazénová čerpadla jsou nezbytnou součástí filtračního systému. Vždy volte dostatečně výkonné čerpadlo podle velikosti bazénu a objemu filtrované vody. Při výběru čerpadla počítejte i s případným zapojením solárního ohřevu vody. Kromě filtrace se vám bude kvalitní bazénové čerpadlo hodit i při vypouštění bazénu na konci léta.

  Bazénové hadice

  Ať už potřebujete připojit bazén k filtraci, čerpadlu nebo solárnímu ohřevu, bez bazénových hadic se neobejdete. Volte vždy kvalitní a odolné materiály. Udrží si svou pružnost a zároveň pevnost, a to i přes dennodenní vystavení slunci a dešti. Stejně důležitá je i kvalita ostatního hadicového příslušenství, jako jsou spojky, trny, regulační ventily, trysky či spojovací kroužky.

  Ohřev vody

  Solární ohřev bazénu je skvělým a levným způsobem, jak si koupání zpříjemnit a prodloužit koupací sezónu. Solární panely jsou zpravidla z černého plastu odolného proti UV záření. Díky tmavému zbarvení efektivně přitahují teplo slunečních paprsků a ohřívají vodu až o 7 °C za hodinu.

  Ochranné podložky pod bazény

  Ochranná podložka je vhodná zejména pod nafukovací bazény. Chrání před mechanickým poškozením a nečistotami. Zabraňuje protržení dna kamínky či jinými ostrými předměty. Kromě toho vyrovnává drobné nerovnosti povrchu, na němž je bazén umístěn.

  Krycí plachty

  Krycí plachty vodu v bazénu účinně chrání před nečistotami z ovzduší. Kromě toho zamezují vypařování vody a bazénové chemie. Černá barva plachty pomáhá vodu v bazénu ohřívat a prodlužuje tak koupací sezónu.

  Plováky, teploměry a vaničky na nohy

  Dávkovací plováky na chlór zajišťují údržbu kvality vody a prevenci před znečištěním. Zanesení nečistot do vody zabráníte umístěním oplachovací vaničky na nohy před vstup do bazénu. Teplotu vody pod neustálým dohledem zajistí bazénové teploměry.

  Testery bazénové vody

  Testery vody oceníte v případě, kdy se kvalita vody v bazénu zhorší. Objeví-li se zakalení nebo jiné zbarvení vody může to značit napadení řasou nebo silné znečištění. Testery vám pomohou určit pH vody, které je důležité pro správné dávkování a účinnost bazénové chemie.