Bazény

252 Produktů

Filtr
Kategorie

Bazén je dnes neodmyslitelnou součástí řady českých zahrad a pořizují si ho nejčastěji rodiny s menšími dětmi. Nabídka bazénů je velmi široká a vybere si každý. K bazénu si můžete pořídit i řadu příslušenství jako například solární panely, tepelné čerpadlo, UV lampu, solinátor nebo robotický bazénový vysavač.

Výběr zahradního bazénu

Před výběrem zahradního bazénu je potřeba zvážit, komu bude sloužit a kolik místa na něj v zahradě máte. V odborných centrech BAUHAUS pořídíte jak nafukovací bazénky pro nejmenší děti, tak sezónní i celoroční nadzemní bazény. Jaké jsou mezi nimi rozdíly?

  • Sezónní nadzemní bazén – tyto bazény je potřeba před začátkem koupací sezóny sestavit a před zimou opět rozložit a uskladnit na suchém a nepromrzajícím místě.
  • Celoroční nadzemní bazén – tyto bazény zůstávají stát na zahradě po celý rok. Před zimou je potřeba upustit vodu a bazén zazimovat.

Dětský bazén

Dětský nafukovací bazén udělá radost především dětem od tří do pěti let věku. Tyto bazény jsou bezpečné, protože mají měkké boční stěny a jsou stabilní. Rodiče ocení snadnou instalaci dětského bazénu – stačí pro něj najít rovné místo na zahradě, terase či balkóně, nafouknout a napustit vlažnou vodou. Po koupání stačí bazén jednoduše vypustit a zbavit ho případných nečistot. Pokud umístíte bazén na slunné místo, vyplatí se pořídit variantu bazénku s odnímatelnou stříškou nebo dokoupit slunečník.

Bazén se samonosnou konstrukcí

Bazény se samonosnou konstrukcí jsou z měkčeného PVC a vynikají rychlou instalací. Na začátku koupací sezóny stačí nafouknout horní prstenec a pozvolna bazén napustit vodou. S přibývajícím sloupcem vody se bazén sám postaví. Tento typ bazénu je vhodný pro rodiny s odrostlejšími dětmi. K bazénu náleží filtrace, která se postará o průběžné čištění vody. Pro bezpečný vstup do bazénu slouží schůdky. Pokud dáváte přednost koupání v teplejší vodě, pořiďte si spolu s bazénem i solární krycí plachtu nebo solární panel pro ohřev vody.

Bazén s kovovou konstrukcí

Bazény s kovovou konstrukcí vynikají výbornou stabilitou a rovněž snadnou a rychlou montáží. K rámu konstrukce je připevněna plachta z kvalitního a pevného PVC, která tvoří dno a stěny bazénu. Tyto bazény slouží k sezónnímu využití a před zimou je nutné je rozložit. K bazénu musí být vždy připojena kartušová nebo písková filtrace. Pro pohodlný a bezpečný vstup a výstup z bazénu slouží bazénové schůdky. K bazénu je opět možné přikoupit solární panel či plachtu k ohřevu vody. Bazén s kovovou konstrukcí ocení dospělí i starší děti.

Celoroční nadzemní bazén

Celoroční nadzemní bazény mají na zahradě své stálé místo po celý rok. Při správné údržbě ho můžete využívat řadu let. Konstrukce stěny i bazénová fólie odolá i tuhým mrazům. Na konci koupací sezóny je nutné pouze upustit vodu a bazén zazimovat. Stejně jako u bazénů s kovovou konstrukcí jsou tyto bazény opatřeny kartušovou nebo pískovou filtrací a schůdky. Velmi bohatá je rovněž nabídka bazénových doplňků.