Bazénové filtrace

27 Produktů

Dle relevance
Filtr

  Pokud chcete udržet vodu v bazénu průzračně čistou a koupací sezónu co nejvíce prodloužit, bez bazénové filtrace to nepůjde. Filtrace zbavuje vodu v bazénu větších i menších nečistot, včetně napadaných travin a hmyzu či prachových a pylových částic.

   

  K zahradním bazénům jsou vhodné dva základní typy filtrací – kartušová nebo písková. Základním parametrem při výběru filtrace k bazénu je jeho velikost.

  • Kartušová filtrace – principem je mechanické čištění vody přes jemnou filtrační kartuši, která zachytí i drobné nečistoty. Podle míry používání bazénu a zanášení filtru je zapotřebí kartuši pravidelně měnit. Filtrace s kartuší jsou vhodnější spíše k menším bazénům do objemu přibližně 8 m³, a to včetně zahradních nafukovacích bazénů.
  • Písková filtrace – filtračním prostředkem je křemičitý písek zajišťující zachycení i těch nejmenších nečistot. K hlavním výhodám pískových filtrací patří jejich vysoká účinnost společně se snadnou údržbou. Díky tomu jsou pískové filtrace vhodné i k velkým zapuštěným nebo polozapuštěným bazénům či bazénům s pevnou konstrukcí.

  Na co se při výběru filtrace k bazénu zaměřit?

  1. Velikost a objem bazénu – písková filtrace dokáže udržet vysokou kvalitu vody v bazénech jakýchkoliv rozměrů. Kartušová filtrace je vhodná spíše k menším zahradním bazénům. U řady zahradních nafukovacích bazénů je kartušová filtrace dodávána v setu včetně propojovacích hadic.
  2. Výkon filtrace a úměrně silné vodní čerpadlo – výkon bazénového čerpadla určuje, jak rychle se voda v bazénu přefiltruje. Veškerá voda v bazénu by měla bazénovou filtrací projít za přibližně šest až osm hodin, za horkých letních dní o něco rychleji. Jen tak ji i v parném létě udržíte průzračně čistou.