Zásobníkové ohřívače 40 l

1 Produkt

Dle relevance
Filtr
  Doprava zdarma
  Elektrický ohřívač vody BelliSlimo Dry 50
  F7_B

  Elektrický ohřívač vody BelliSlimo Dry 50

  40 l; 2,4 kW; tlakový
  6 590,-
  Dostupné online
  V odborných centrech nedostupné

  Zásobníkové ohřívače 40 l

  Teplou vodu v domácnosti dnes bereme za naprostou samozřejmost. K ohřevu vody je možné využít například plynový nebo elektrický kotel, malý elektrický průtokový ohřívač, elektrický zásobníkový ohřívač (bojler) nebo také sluneční kolektory.

   

  Velký bojler zajistí vodu pro celou domácnost

  Při výběru zásobníkového ohřívače vody je nutné zohlednit především počet členů domácnosti a celkový počet odběrných míst. Pokud potřebujete zásobovat teplou vodou celou domácnost, pořiďte si větší bojler. Objem nabízených zásobníkových ohřívačů se pohybuje od 80 do 200 litrů. Pro běžnou čtyřčlennou domácnost se doporučují zásobníky o objemu 120 až 180 litrů. Kromě trvale obývaných nemovitostí jsou zásobníkové ohřívače často využívány i v rekreačních objektech.

   

  Kdy zvolit malý zásobníkový ohřívač

  K ohřevu teplé vody pouze pro jedno odběrné místo (například v kuchyni, pokoji pro hosty nebo dílně) můžete využít malý průtokový ohřívač. Jak název napovídá, na požadovanou teplotu rychle ohřeje pouze protékající vodu. Pokud potřebujete mít k dispozici menší zásobu vody, můžete vybrat také ohřívač s malým zásobníkem teplé vody. K dispozici jsou běžně zásobníky o objemu od 5 až do 30 litrů vody. Průtokové ohřívače a elektrické zásobníkové ohřívače se umisťují přímo pod nebo nad umyvadlo.

  Důležité parametry zásobníkových ohřívačů vody:

  • Objem zásobníku teplé vody
  • Výkon
  • Energetická třída
  • Rozměry (výška, šířka, hloubka)
  • Možnosti instalace (svisle, vodorovně)

   

  Rychlost ohřevu vody

  Při výběru ohřívače vody zohledněte i to, jak rychle potřebujete mít teplou vodu k dispozici. Ohřátí vody v bojleru o objemu 120 litrů může trvat i více než tři hodiny. Pokud chcete mít teplou vodu okamžitě k dispozici a současně ji nepotřebujete velké množství (např. při rychlém mytí rukou v dílně), zvolte elektrický průtokový ohřívač.