Vysavače listí a fukary

22 Produktů

Dle relevance
Filtr

  Vysavače listí a fukary jsou již nezbytnou součástí základní výbavy zahradních strojů a nářadí každého zahrádkáře a domácího kutila. Především na podzim se stávají vítaným pomocníkem šetřícím nejen čas, ale i námahu při údržbě pozemků. Pokud nevíte, podle čeho zahradní fukar či vysavač na listí vybrat, poradíme vám.

  Vysavač na listí vs. fukar: V čem je rozdíl?

  Vysavač listí zajistí úklid napadaných listů i drobných nečistot. S jeho pomocí tak zvládnete údržbu dvora i zahrady. Kromě listů vysavač posbírá také drobné kamínky, prach, písek apod. Vše nasává do sběrného vaku, který lze odejmout a po použití jeho obsah vysypat. Vysavače na listí tak usnadňují námahu při podzimním hrabání listí na zahradě i její celoroční údržbě.

   

  Fukar na listí vypadá na první pohled velice podobně a s vysavačem byste jej snadno zaměnili. Fukar však listí nedokáže vysát, pouze jej odfoukává z míst, kde ho mít nechcete. Nashromážděné listí pak stačí sebrat a odnést kupříkladu na kompost.

  Jaký typ pohonu vysavače či fukaru na listí zvolit?

  Modely zahradních fukarů i vysavačů listí se od sebe liší řadou parametrů. Tím nejzásadnějším je však typ pohonu. Vybírat lze ze 3 základních typů – elektrického, akumulátorového a benzínového. V naší nabídce naleznete také hybridní přístroje propojující výhody fukaru a vysavače listí.

   

  Volba optimálního typu vysavače či fukaru by se měla dále odvíjet od těchto parametrů:

  • Výkon
  • Průtok vzduchu
  • Objem sběrného vaku
  • Hmotnost a ergonomie – napomáhají lepší manipulaci a snižují námahu při práci.
  • Rozloha udržované plochy – výkon vysavače či fukaru by měl být k velikosti zahrady úměrný.

  Elektrické vysavače a fukary na listí

  Elektrické vysavače listí jsou opatřené napájecím kabelem, totéž platí pro fukary. K jejich provozu je tak zapotřebí připojení k elektřině. Jsou tedy vhodné především pro práci na dvoře či terase. Vynikají svou nízkou hmotností a snadnou manipulací i při dlouhodobém používání. Elektrické vysavače a fukary na listí jsou navíc prakticky bezúdržbové.

  Akumulátorové vysavače a fukary na listí

  Aku vysavače listí a fukary jsou v mnohém podobné elektrické variantě. Obdobná je především jejich hmotnost a konstrukce. Nicméně, zásadním rozdílem je absence napájecího kabelu, a naopak napájení pomocí akumulátoru.

   

  Ukazatelem výkonu aku vysavače či fukaru na listí je napětí. To se obvykle pohybuje od 18 do 60 V. Čím výkonnější přístroj je, tím více toho zvládne. Akumulátorové vysavače a fukary vynikají svým tichým chodem i výdrží na jedno nabití. Jsou rovněž bezúdržbové. Pravidelným a správným dobíjením předejdete předčasné degradaci akumulátoru. Oceníte je spíše na pozemcích o menší rozloze.

  Benzínové vysavače a fukary na listí

  Benzínové fukary a vysavače listí přijdou vhod při dlouhé práci na rozsáhlých plochách. Předností je zejména vysoký výkon, za kterým stojí silné spalovací motory. Hodí se proto pro pravidelnou a častou údržbu pozemků. Ve srovnání s elektrickými či akumulátorovými vysavači listí nebo fukary mají o něco vyšší hmotnost i úroveň hlučnosti.