Stavební dřevo

487 Produktů

Dle relevance
Filtr
Kategorie

Stavební dřevo, jako součást stavebnin, slouží pro nejrůznější konstrukční účely v interiéru i exteriéru. Využijete ho tedy jak při stavbě střechy, tak podlahy. Dle typu se konstrukční dřevo hodí rovněž k vnitřním obkladům interiérů či schodů anebo při výrobě nejrůznějšího dřevěného nábytku.

 

Střešní latě z masivu poskytují pevnost a zároveň pružnost. Díky tomu jsou vhodné nejen při konstrukci střech, ale také pro nejrůznější vnitřní konstrukce. Impregnované latě navíc odolávají i zvýšené vlhkosti a náročným povětrnostním podmínkám.

 

Nejen při stavbě podlahy z masivu se budou hodit dřevěná prkna a fošny. Stavební fošna vyniká svou robustností a jakostí dřeva. Podlahové či terasové prkno se od fošny liší především ve své povrchové úpravě. Zatímco fošna bývá nejčastěji hrubě řezaná, terasové prkno je již hoblované a obvykle opatřené fazetovými hranami.

 

Čtyřhranně hoblované dřevěné hranoly jsou vhodným materiálem pro celou řadu kutilských i stavebních projektů. V nabídce nechybí ani podkladové OSB desky s perodrážkou či bez ní. Dřevotřískové desky jsou optimální pro pláštění stěn, střech nebo při konstrukci podlah. Odolnost vůči vlhku, vysoká nosnost a stabilita materiálu zaručují optimální životnost.

 

V BAUHAUS sortimentu naleznete stavební a konstrukční dřevo mnoha druhů, šířek, délek a rozmanitých forem: