Průtokové ohřívače

24 Produktů

Dle relevance
Filtr

  Průtokové ohřívače poskytují ohřev vody i na místech, kde není teplá voda zajištěná například bojlerem. Průtokové ohřívače jsou optimálním řešením do rekreačních a sezónních obydlí. Zajišťují dostatečné množství teplé vody pro běžné použití na chatě či chalupě.

   

  Dle využití je však důležité zvolit průtokový ohřívač s dostatečným výkonem. Při výběru tak zvažte, jakému účelu má sloužit. K mytí nádobí, rukou či k teplé sprše postačí průtokový ohřívač s výkonem od 3,5 do 5,5 kW. Koupel ve vaně si již žádá výkon průtokové ohřívače od 15 kW výše. Teplotní rozmezí ohřívané vody se obvykle pohybuje od 30 do 75 °C.

   

  V našem sortimentu naleznete několik variant ohřívačů. Zvolit lze elektrické průtokové ohřívače nebo dřezovou baterii pro okamžitý ohřev vody. Některé modely ohřívačů vody jsou vybaveny přehledným displejem a možností přednastavení teploty dle typu využití – umyvadlo, sprcha či vana.

  Výhody průtokových ohřívačů

  Ačkoliv bojlery dokážou ohřát velké množství vody a zároveň ji uchovat ve svých zásobnících, průtokové ohřívače mají hned v několika směrech navrch. Průtokový ohřívač vody nabízí řadu plusů, mezi nimiž je například:

  • Úspora spotřeby vody – umístěním v těsné blízkosti vodovodní baterie dochází k okamžitému ohřívání vody. Není zapotřebí čekat a nechávat studenou vodu odtéct.
  • Minimalizace tepelných ztrát – voda se ohřívá pouze v momentě, kdy ohřívačem protéká. Průtokové ohřívače ji neskladují jako bojlery, ani ji tedy průběžně neohřívají.
  • Kompaktnost a malé prostorové nároky