Příslušenství ke grilování

287 Produktů

Filtr
Kategorie

Ke grilování budete potřebovat nejen kvalitní gril, ale také nezbytné grilovací potřeby. Například k obracení masa na rozpáleném roštu si pořiďte obracečku, kleště nebo alespoň vidličku. Hodit se vám jistě budou i různé rošty, teploměry, rukavice, čistící houby nebo třeba podložky pod gril. V e-shopu a odborných centrech BAUHAUS naleznete širokou nabídku grilovacích potřeb.

Ke grilování na otevřeném ohni budete potřebovat minimálně uhlí nebo brikety, grilovací náčiní a případně také grilovací rošty a desky. Po grilování je nutné počítat i s úklidem, kdy oceníte účinné čističe grilu.

Grilovací uhlí a brikety

Majitelé grilů na dřevěné uhlí se neobejdou bez kvalitního uhlí nebo briket. Každý typ paliva se hodí na jiný způsob grilování. Suroviny vyžadující kratší dobu tepelné úpravy grilujte na dřevěném uhlí. To totiž oproti briketám hoří rychleji. Brikety naopak zvolte pro grilování surovin vyžadující delší dobu tepelné úpravy.

Grilovací náčiní

Do základní výbavy každého mistra grilování patří správné grilovací náčiní. Obracečku, kleště a vidličku si lze koupit buď samostatně, nebo v rámci setu. K marinování a olejování grilovaných pokrmů můžete využít silikonový štětec. Jeho výhodou je, že je odolný a velmi snadno se čistí.

Spolu s grilem si kupte také kvalitní rukavice, které ochrání vaše ruce před žárem. K přípravě pokrmů na grilu se vám mohou hodit i různé grilovací misky, pánve, stojany či hrnce. Speciální náčiní můžete využít i ke grilování špízů nebo kuřat.

Grilovací rošty a desky

I když každý gril obsahuje rošt, můžete si pořídit i další grilovací rošty a desky. V současné době jsou k dispozici speciální rošty určené ke grilování ryb, burgerů nebo zeleniny. Grilovací rošt můžete využít i při grilování v zahradním krbu. Stačí si vybrat správný tvar a rozměr grilovacího roštu.

Grilovací desky velmi efektivně předávají teplo z grilu na pokrm a vytváří krásný vzor – označovaný jako branding – na mase, rybách a zelenině. Grilovací deska velmi dobře akumuluje teplo a umožňuje dosáhnout dobrého výsledku grilování i při menším žáru.

Čističe grilu

Každý gril je nutné po použití řádně vyčistit a připravit na další použití. Čištění grilu si usnadníte pomocí speciálního kartáče na gril. S jeho pomocí vyčistíte jakýkoliv rošt a pohodlně se dostanete i do hůře přístupných míst. K čištění grilu můžete použít i čistící houbu. Jedna strana houby je obvykle hrubá a slouží k čištění roštu. Druhá strana houby je jemná a je ideální ke setření nečistot. K dispozici jsou i různé čisticí spreje, které rozpouští mastnotu a nečistoty.