Ohniště

8 Produktů

Filtr

  Táborák a opékání špekáčků si můžete dopřát i na zahradě a terase. Pokud nemáte u rodinného domu dostatek prostoru na vybudování stálého ohniště, pořiďte si přenosné ohniště. V e-shopu a odborných centrech BAUHAUS naleznete širokou nabídku železných zahradních ohnišť. Průměry ohnišť se pohybují od 55 do 100 centimetrů.

  Otevřené přenosné ohniště

  Pořizovací cena otevřeného ohniště je velmi příznivá. Středně velké kvalitní ohniště obvykle pořídíte do dvou tisíc korun. Zahradní ohniště je vyrobeno z pevného železa, které zaručuje výbornou odolnost i správnou tepelnou vodivost. Pro snazší manipulaci jsou ohniště po stranách vybavena praktickými úchopy. Přenosné ohniště stojí na „nožkách“ a je tedy velmi stabilní. Pokud si spolu s ohništěm pořídíte rošt, můžete ohniště využít i ke grilování.

  TIP: Některá zahradní ohniště jsou vybavena grilovací deskou, která nabízí dostatek místa pro steaky, špízy či klobásy.

  Ohniště s ochranným krytem

  Kromě otevřených zahradních ohnišť jsou dostupné i modely s ochranným krytem z odolného drátěného pletiva. Ten brání jiskrám vylétnout z ohniště. Zahradní ohniště s krytem oceníte zejména na terase, kde mohou jiskry poškodit podlahu nebo dokonce způsobit požár. Kryt rovněž brání dětem v přístupu k otevřenému ohni.