Žebříky

51 Produktů

Dle relevance
Filtr
Kategorie

Žebřík je praktickým pomocníkem v každé domácnosti. Občas je například nutné opravit okap na střeše, vylézt na půdu nebo vyměnit žárovku ve stropním svítidle. Především ženy ocení v domácnosti pohodlné schůdky, ze kterých snadno dosáhnou na výše položená místa. Bez kvalitního a bezpečného žebříku se neobejdou ani mnozí řemeslníci. V e-shopu i odborných centrech BAUHAUS pořídíte jednoduché opěrné žebříky, dvoudílné i trojdílné stojací žebříky, kloubové žebříky, štafle, pohodlné schůdky i schodišťové žebříky.

Jak vybrat správný žebřík do bytu?

Na trhu jsou dostupné různé typy žebříků, přičemž každý se hodí na něco jiného. Před samotným výběrem žebříku si tedy rozmyslete, k čemu a kde ho budete používat. V bytě vám budou obvykle stačit štafle nebo skládací hliníkové schůdky. Žebřík by měl být přibližně o jeden metr kratší, než je požadovaná výška pro práci. Praktické jsou rovněž dvoudílné výsuvné žebříky, který lze využívat jako štafle nebo schodišťový žebřík. Pokud máte doma omezený úložný prostor, bude pro vás ideálním řešením teleskopický žebřík.

Žebříky pro majitele rodinných domů

Mnozí majitelé rodinných domů využívají žebřík nejen v interiéru, ale také například při drobných opravách domu nebo při práci na zahradě. Pro práci v exteriéru jsou vhodné zejména jednodílné opěrné žebříky a trojdílné výsuvné stojací žebříky. Trojdílný žebřík je velmi praktický, můžete ho totiž dle potřeby používat jako opěrný žebřík, štafle i výsuvný žebřík.

Žebříky pro řemeslníky

Profesionální řemeslníci se spoléhají především na kvalitní stojací trojdílné žebříky. Důležitý je především materiál, který musí odolat náročným podmínkám při práci. Mnohostranné využití má kloubový žebřík, který nabízí různé možnosti rozložení. Lze ho použít jako štafle, opěrný žebřík i jako pracovní plošinu.

Jaké parametry sledovat při výběru žebříku?

  • Typ žebříku
  • Výška žebříku
  • Počet příček
  • Použité materiály (pozn. nejčastěji hliník nebo dřevo)
  • Celková nosnost (pozn. obvykle max. 150 kg)
  • Hmotnost žebříku
  • Provedení nášlapů

Praktické doplňky k žebříku

K žebříku si můžete pořídit i několik praktických doplňků, které vám usnadní práci. Například k zavěšení kbelíku s barvou při malování lze využít hák na žebřík. V nabídce jsou rovněž různé odkládací plošiny, protiskluzové patky k žebříku nebo stabilizační hroty pro bezpečnou práci venku.