Vysokotlaké čističe

18 Produktů

Dle relevance
Filtr

  Vysokotlaké čističe neboli wapky mají všestranné využit. V domě vám výrazně usnadní například čištění zahradního nábytku, zahradního nářadí, sportovní výbavy, zídek, plotů nebo podlahových krytin na terasách a balkonech. Vysokotlaký čistič využijete i při čištění automobilu. Na trhu jsou dostupné vysokotlaké čističe v různých cenových hladinách. Aktuální nabídku naleznete na stránkách e-shopu a v odborných centrech BAUHAUS.

  Výhody vysokotlakých čističů

  Práce s vysokotlakým čističem je mnohem efektivnější a úspornější než při využití běžné zahradní hadice. Dokáže vyvinout potřebný tlak, díky kterému snadno odstraníte i usazené nečistoty. Navíc dosáhnete až 80% úspory vody. Ovládání vysokotlakého čističe je velmi jednoduché. Výhodou také je, že nezaberou mnoho místa a můžete je snadno převážet.

  Vysokotlaké čističe jsou dostupné od základních hobby modelů až po profesionální přístroje pro každodenní použití. Nejlevnější vysokotlaké čističe dnes pořídíte i za méně než 1 500 korun.

  Oblíbené značky vysokotlakých čističů:

  •             Powerworks

  •             Scheppach

  •             Ryobi

  •             Dewalt

  •             Kärcher

  •             Nilfisk

  Jak vybrat vysokotlaký čistič

  Prodejci vysokotlakých čističů uvádějí u nabízených výrobků celou řadu parametrů. Mezi nejdůležitější patří výkon, maximální tlak vody a průtok vody (pozn. v litrech za hodinu). Tyto hodnoty spolu velmi úzce souvisí a platí mezi nimi jednoduchý vztah – čím výkonnější vysokotlaký čistič zvolíte, tím vyšší tlak bude schopen vyvinout. Základní modely většinou pracují s tlakem do 130 barů, což je postačující pro občasné využití v domácnosti, na zahradě nebo na chatě a chalupě. Vysokotlaké čističe pro profesionální použití pracují s tlakem až 180 barů.

  Zvažte také preferovaný typ pohonu. Nejprodávanější jsou modely s elektrickým pohonem, které se zapojují do běžné zásuvky na 230 voltů. V posledních letech roste obliba elektrických vysokotlakých čističů na akumulátory. Jejich výhodou je mobilita. Můžete je totiž použít i v místech bez elektrického proudu. K dispozici jsou rovněž benzínové vysokotlaké čističe, které jsou oblíbené zejména u firem.