Vrtací a bourací kladiva

45 Produktů

Filtr

  Vrtací a bourací kladiva, stejně jako vrtačky a šroubováky, tvoří základ výbavy nejen domácích kutilů, ale i profesionálů. Dle svých parametrů, především pak výkonu, se hodí pro různé typy práce. V našem sortimentu proto naleznete řadu modelů elektrických i aku vrtacích a bouracích kladiv. Podle čeho však vybírat?

  Vrtací vs. bourací kladivo: V čem je rozdíl?

  Výběr správného typu by se měl odvíjet od typu práce, pro kterou bude sloužit.

  • Bourací kladivo – je vhodné pro velmi náročnou práci a bourání těžkých stavebních materiálů jako beton, cihly apod. Jeho upínací hlava dovoluje výměnu sekáčů podle tvrdosti materiálu. Někdy se mu říká také sekací kladivo.
  • Vrtací kladivo – funguje obdobně jako bourací kladivo. Navíc však umožňuje výměnu sekáčů za vrtáky z odolných slitin kovů, díky kterým lze vrtat téměř do všech materiálů. Vrtací kladiva mívají obvykle více funkcí – sekání, sekání s rotací či vrtání s příklepem pro extra tvrdé materiály.

  Typy napájení bouracích a vrtacích kladiv

  Sekací, stejně jako vrtací kladiva lze pořídit v akumulátorové či elektrické variantě s napájecím kabelem. I zde je dobré myslet na typ a zejména intenzitu prací, k nimž bude kladivo sloužit:

  • Aku bourací a vrtací kladivo – vhodné spíše pro příležitostné domácí využití, což je dáno především výdrží akumulátoru na jedno nabití. Díky absenci napájecího kabelu je práce s aku kladivem pohodlnější a snáze se dostanete i na hůře přístupná místa. Čím vyšší je napětí akumulátoru, tím vyšší bude i výkon kladiva. Některá aku kladiva si poradí také s velmi tvrdými materiály.
  • Elektrické sekací a vrtací kladivo – oceníte ho především při dlouhodobější práci a při každodenním používání. Je tedy optimální volbou pro profesionální využití. Často nabízí také podstatně vyšší výkon.

  Další parametry pro výběr bouracího a vrtacího kladiva

  Během volby nového vrtacího či sekacího kladiva se kromě výkonu a typu napájení vyplatí brát zřetel i na další faktory. Ty se sice na první pohled často zdají jako méně podstatné, nicméně při samotné práci s nářadím hrají velkou roli:

  • Hmotnost – váha nářadí je často podceňovaným parametrem. Úměrně zvolená hmotnost však manipulaci s bouracím či vrtacím kladivem výrazně usnadňuje. Váha kladiv pro běžné domácí využití se pohybuje od 3 kg. Profesionální varianty kladiv váží od 15 kg výše.
  • Ergonomie – bourací a vrtací kladiva jsou navrhovaná s ohledem na ergonomii a správnost úchopu. Práce je tak pohodlnější a méně namáhavá. Některá kladiva jsou navíc vybavená přídavným madlem pro ještě lepší manipulaci a pohodlné uchopení.
  • Funkce redukce vibrací – zmírňuje intenzitu vibrací při práci s kladivem. Díky tomu zajišťuje větší komfort a umožňuje pracovat s kladivem i delší dobu.