Hlavní obsah

Připojení wellness sprchového panelu

Vestavbou sprchového panelu se můžete postarat o více relaxace v koupelně docela rychle a bez nákladných rekonstrukčních prací. Malá svatyně wellness pro sprchování se skládá ze sloupu, na kterém jsou umístěny různé části příslušenství, jako například masážní trysky a výškově přestavitelné nadhlavní a ruční sprchy. Luxusní modely mají i volič funkcí, termostat, ušlechtilé držáky na mýdlo, zvláštní odkládací plochy a ještě mnohem víc. Sprchové panely jsou prostorově úsporné – některé se hodí dokonce i do sprchového koutu – a je hračkou je připojit.

1. Příprava přípojek

Sprchový panel se pohodlně připevní na montážní lišty (v rozích na montážní úhelníky). Naplánujte si přitom přesně, v jaké výšce chcete armaturu wellness umístit: Trysky by se měly optimálně přizpůsobit příslušné tělesné velikosti a ruční sprcha by přitom měla být ještě snadno dosažitelná.

Sejměte záslepky z přívodů vody a na tyto přívody pomocí klíče pro šrouby s vnitřním šestihranem našroubujte distanční díly. Před tím ale závity oviňte teflonovou páskou nebo konopím, aby dokonale těsnily.

Pamatujte si: Uzavřít hlavní kohout vody!

2. Připojení sprchového panelu

Pro armaturu potřebujete vnější závity (zdvojená šroubení), která rovněž ovinete teflonovou páskou nebo konopím a poté je zašroubujete do distančních dílů a utáhnete je.
V případě, že to velikost masážního panelu umožňuje, doporučujeme použít pro připojení rohové ventily. Při jakémkoli problému či výměně nemusíte zastavovat hlavní přívod vody, ale zastaví se pouze přívod do panelu přes rohový ventil.

Dutiny mezi závitovými díly a stěnou vyplníte silikonem.

Na hotovo namontovaný sprchový panel wellness: Ovšem před tím, než je armatura takto usazena a jsou připojeny hadice, nechte přibližně tři minuty vytékat vodu. Tím se vyčistí závity a částice nečistot se z rozvodů vypláchnou.

Při osazování panelu je nejlépe pracovat ve dvou: Zatímco jeden přidržuje vrch ...

... přišroubovává ten druhý přívody pro studenou a teplou vodu na přípojky vody.

Obrázková galerie: Připojení wellness sprchového panelu

Sprchové panely jsou k dispozici v různých provedeních jako kompletní sada včetně všech doplňků pro montáž ve Vašem BAUHAUS.
Odměřit v jaké výšce budete chtít namontovat panel, označte body pro navrtání otvorů - například lepicí páskou - a pak vyvrtejte otvory.
Vypněte vodu, odstraňte záslepky z přítoků vody a otočte za tímto účelem rozpěrky (závity rozpěrek dříve oblate s konopím nebo teflonovou páskou).
Zbylé dutiny vystříkejte zcela se silikonem.
Našroubujte adaptér pro připojení (dvojitá vsuvka) do rozpěrek a utáhněte je otevřeným maticovým klíčem.
Zavěšte panel na horní straně do montážní lišty a našroubujte na dolní straně přívodní hadice na připojení vody.
 
 

Utěsnění konopím v případě, že nepoužijete teflonovou pásku

Nejprve závity trochu zdrsněte pilovým listem na kov. Nyní položte čistě a pevně několik vláken konopí napříč závitů zevnitř směrem ven a pak proveďte ovinutí přes příčně položená vlákna konopí. Pro poslední oviny napříč položených vláken konopí přiberte napříč položená vlákna konopí. Jsou-li závity rovnoměrně vyplněny konopím, naneste na ně ještě několik kapek těsnicí pasty. Sešroubujte a hotovo!

  • Tužka nebo lepící páska (vyznačení otvorů, které se mají vrtat)
  • Vrtačka s vrtákem do skla a obkládaček nebo s víceúčelovým vrtákem
  • Distanční díly
  • Dvojitá šroubení
  • Sprchový panel včetně montážní lišty, přívodních hadic, upevňovacího materiálu a klíče pro šrouby s vnitřním šestihranem
  • Otevřený maticový klíč
  • Silikon
  • Teflonová páska nebo konopí a těsnící pasta
  • Vodováha
  • Skládací dřevěný metr