Připojení wellness sprchového panelu

Vestavbu sprchového panelu lze v koupelně provést celkem rychle a bez nákladných rekonstrukčních prací. Sprchový panel se skládá ze sloupu, na kterém jsou umístěny například masážní trysky a výškově přestavitelné nadhlavní a ruční sprchy. Luxusní modely mají i volič funkcí, termostat, ušlechtilé držáky na mýdlo, zvláštní odkládací plochy a ještě mnohem více. Sprchové panely jsou prostorově úsporné – některé jsou vhodné i do sprchového koutu – a je hračkou je připojit.


Návod

1. Příprava přípojek

Sprchový panel se pohodlně připevní na montážní lišty (v rozích na montážní úhelníky). Přesně si naplánujte, v jaké výšce chcete armaturu wellness umístit: Trysky by se měly optimálně přizpůsobit příslušné tělesné výšce a na ruční sprchu byste přitom měli snadno dosáhnout.

Sejměte záslepky z přívodů vody a na tyto přívody pomocí klíče pro šrouby s vnitřním šestihranem našroubujte distanční díly. Před tím ale závity oviňte teflonovou páskou nebo konopím, aby dokonale těsnily.

Nezapomeňte uzavřít hlavní kohout vody!

2. Připojení sprchového panelu

Pro armaturu potřebujete vnější závity (zdvojená šroubení), které rovněž ovinete teflonovou páskou nebo konopím a poté je zašroubujete do distančních dílů a utáhnete je.
V případě, že to velikost masážního panelu umožňuje, doporučujeme použít pro připojení rohové ventily. Při jakémkoli problému či výměně nemusíte zastavovat hlavní přívod vody, ale zastaví se pouze přívod do panelu přes rohový ventil.

Dutiny mezi závitovými díly a stěnou vyplníte silikonem.

Ještě před tím, než je armatura takto usazena a hadice jsou připojeny, nechte na namontovaný sprchový panel přibližně tři minuty vytékat vodu. Tím se vyčistí závity a částice nečistot se z rozvodů vypláchnou.

Při osazování panelu je nejlépe pracovat ve dvou: Zatímco jeden přidržuje ...

... druhý přišroubovává přívody pro studenou a teplou vodu na přípojky vody.

Tip

Utěsnění konopím v případě, že nepoužijete teflonovou pásku

Nejprve závity trochu zdrsněte pilovým listem na kov. Nyní položte čistě a pevně několik vláken konopí napříč závitů zevnitř směrem ven a pak oviňte příčně položená vlákna konopí. Pro poslední oviny přiberte napříč položená vlákna konopí. Jsou-li závity rovnoměrně vyplněny konopím, naneste na ně ještě několik kapek těsnicí pasty. Sešroubujte a máte hotovo!

Nářadí a materiál

  • Distanční díly
  • Dvojitá šroubení
  • Otevřený maticový klíč
  • Silikon
  • Skládací metr
  • Sprchový panel včetně montážní lišty, přívodních hadic, upevňovacího materiálu a klíče pro šrouby s vnitřním šestihranem
  • Teflonová páska nebo konopí a těsnicí pasta
  • Tužka nebo lepicí páska
  • Vodováha
  • Vrtačka s vrtákem do skla a obkládaček nebo s víceúčelovým vrtákem

Galerie

Ve vašem BAUHAUS centru jsou k dispozici sprchové panely v různých provedeních jako kompletní sada včetně všech doplňků pro montáž.

 

Odměřte v jaké výšce budete chtít namontovat panel, označte body pro navrtání otvorů - například lepicí páskou - a pak otvory vyvrtejte.

 

Vypněte vodu, odstraňte záslepky z přítoků vody a otočte za tímto účelem rozpěrky (závity rozpěrek nejdříve obalte konopím nebo teflonovou páskou).

 

Zbylé dutiny zcela vystříkejte silikonem.

Našroubujte adaptér pro připojení (dvojitá vsuvka) do rozpěrek a utáhněte je otevřeným maticovým klíčem.

 

Zavěšte panel na horní straně do montážní lišty a našroubujte na dolní straně přívodní hadice na připojení vody.