Tapety

192 Produktů

Dle relevance
Filtr
Kategorie

Tapety jsou velmi oblíbeným prvkem, který dodá vašemu domovu osobitý vzhled. I s malým rozpočtem můžete ozvláštnit interiér – například vytapetováním jedné stěny vytvoříte útulné místo pro relaxaci a odpočinek. Samozřejmě lze tapety využít na všech stěnách v místnosti, záleží jen na osobním vkusu každého. Výhodou tapet je také to, že zakryjí drobné praskliny i mírné nerovnosti ve zdech.

V odborných centrech BAUHAUS můžete vybírat z různých materiálů, široké palety vzorů i barev tapet. Pokud si na tapetování sami netroufáte, kontaktujte náš montážní servis a svěřte práci zkušeným řemeslníkům.

Vyberte si správný materiál tapety                                                                                                                                       

Při výběru nových tapet do vašeho domova je důležité věnovat pozornost jejich materiálu. Například tapety v kuchyni musí dlouhodobě odolávat působení páry i mastnoty, tapeta v předsíni naopak případnému mechanickému poškození či znečištění. Z jakých materiálů jsou tapety vyráběny a do jakých místností se hodí?

Tapety mohou být vyrobeny z:

-          papíru,

-          netkané textilie,

-          vinylu.

 

Fototapety

Fototapety nabízí možnost individuálního ztvárnění interiéru. Tyto tapety se hodí nejen do dětských pokojů, ale i ostatních obytných či komerčních místností. Základním materiálem při výrobě fototapet je papír. Vybírat můžete z celé rady motivů.

Papírové tapety

Papírové tapety patří mezi cenově nejdostupnější. Vhodné jsou především do suchých místností s minimálním rizikem mechanického poškození. Papírové tapety jsou nabízeny v mnoha designech a barevných provedeních, mohou mít i reliéfní úpravu. Papírové tapety jsou omyvatelné a stálobarevné.

Vliesové tapety

Vliesové tapety jsou vyrobeny z netkané textilie a oproti papírovým tapetám jsou odolnější a více prodyšné. Hodí se tedy do místností s vyšším rizikem mechanického poškození a znečištění.  Jejich výhodou také je, že zvukově a tepelně izolují. Velmi dobře odolávají vodní páře a jsou tedy vhodné i do vlhčího prostředí. Tapetování je velmi rychlé a snadné, protože lepidlo se nanáší pouze na zeď.

Rauhfaser tapety

Tato tapeta je vyrobena z recyklovaného papíru, pilin a dřevěných vláken. Rauhfaser tapeta má vzor omítky a snadno ji můžete přetřít interiérovou barvou. Tapeta je prodyšná a lze ji použít jak na zdivo a beton, tak i na sádrokarton.