Sušáky na prádlo

41 Produktů

Dle relevance
Filtr

  Bez sušáku na prádlo se neobejde žádná domácnost. Sušit prádlo můžete buď v interiéru, nebo také venku na balkoně nebo zahradě. Existují různé typy sušáků od jednoduchých skládacích přes závěsné na radiátor až po zahradní otočné. Kde koupit sušák na prádlo? Podívejte se na stránky našeho e-shopu nebo navštivte některé z odborných center BAUHAUS. Vybírat můžete z široké nabídky interiérových a venkovních sušáků na prádlo.

  Jak vybrat sušák na prádlo?

  Před samotným výběrem sušáku na prádlo musíte vědět, kde ho budete používat. Zatímco obyvatelé garsonek ocení malý skladný sušák do koupelny, majitelé rodinných domů dají spíše přednost velkému zahradnímu sušáku. Zejména u venkovních sušáků je důležitá kvalitní povrchová úprava, která zajistí spolehlivou ochranu před nepříznivými povětrnostními vlivy.

  Současně je třeba přihlédnout i k množství prádla, které obvykle sušíte. Mezi další důležité parametry sušáku patří jeho rozměry, délka šňůr na sušení a maximální nosnost. Přihlédněte rovněž k náročnosti montáže sušáku. Například stropní sušák do koupelny je nutné pevně připevnit ke stropu.

  Nabízené značky sušáků na prádlo:

  Typy sušáků na prádlo

  Skládací sušák na prádlo je jedním nejoblíbenějších. Jeho hlavní výhodou je, že po složení zabere jen minimum místa a můžete ho pohodlně zasunout například do úzkého prostoru mezi skříní a stěnou. Při výběru skládacího sušáku se zajímejte o délku šňůr na sušení. Čím delší budou, tím více prádla na sušák zavěsíte. Na prádlo z jedné pračky je zapotřebí přibližně 10 metrů dlouhá šňůra na sušení.

  Závěsný sušák patří mezi nejjednodušší. Lze ho zavěsit například na topení nebo vanu. Oproti skládacímu sušáku poskytuje mnohem méně místa a hodí se například pro sušení několika kusů oblečení, utěrek či ručníků.

  Velmi praktický je rovněž nástěnný skládací sušák a jeho hlavní výhodou je úspora místa. Pokud sušák nepoužíváte, jednoduše ho zasunete. Tento typ sušáku můžete připevnit například ke stěně v koupelně nebo ke konstrukci balkonu.

  Pokud máte rodinný dům se zahradou, můžete využít také venkovní zahradní sušák na prádlo. Některé modely těchto sušáků nabízí možnost nastavení výšky ramen ve více úrovních. Pokud sušák nepoužíváte, jednoduše ho sklopíte, aby vám nepřekážel.