Solární svítidla

99 Produktů

Dle relevance
Filtr

  Solární svítidla pomáhají snížit účet za spotřebovanou elektrickou energii v domácnosti. Úsporná solární LED svítidla a lampy totiž zdarma dobíjí dopadající sluneční paprsky. Velkou výhodou svítidel využívajících solární energii je také velmi jednoduchá instalace. Solární svítidla nemají žádné přívodní kabely a v případě potřeby je můžete jednoduše přemístit. V e-shopu a odborných centrech BAUHAUS můžete vybírat z široké nabídky solárních svítidel.

  Využití solárních svítidel

  Solární svítidla potřebují ke svému provozu dostatek slunce. Proto pro jejich instalaci vyberte takové místo, na které po většinu dne dopadají přímé sluneční paprsky. Solární svítidla můžete využít nejen na zahradě, ale také například k osvětlení přístupové cesty u domu. Ideálním řešením bude například i pro majitele chat a chalup, kteří nemají zavedenou elektřinu. Tento ekologický zdroj světla využijete také při kempování v přírodě nebo rybaření.  

  Jak vybrat venkovní solární světlo

  Jako první se rozhodněte, kde přesně a k jakému účelu chcete solární svítidlo využívat. Zda ho plánujete připevnit na fasádu domu a nasvítit vstup do domu, umístit do zahrady jako dekorativní osvětlení nebo potřebujete přenosný zdroj světla na cesty. Při výběru solárního svítidla se zajímejte také o hodnotu světelného toku, barvu světla a stupeň krytí. Důležitými parametry jsou rovněž rozměry svítidla, použité materiály a funkce (např. senzor pohybu, blikání apod.).

  Typy solárních svítidel

  Dnešní nabídka solárních svítidel je velmi široká. Na trhu jsou k dispozici nástěnná solární svítidla, volně stojící svítidla a lampy, solární svítidla určená k zapíchnutí do země nebo také závěsná solární svítidla. Samostatnou kategorií jsou dekorativní solární svítidla. Ty lze volně postavit na terasu, balkon nebo do zahrady a během chvilky vykouzlit jedinečnou atmosféru.