Slunečníky

87 Produktů

Dle relevance
Filtr
Kategorie

Zahradní slunečník poskytuje stín a útočiště před ostrým sluncem. Díky němu komfortně překonáte i ty nejparnější letní dny. Zajistěte si ochranu proti slunci na zahradě, balkonu či terase.

Podle čeho vybírat slunečníky?

Zahradní slunečníky musí odolat množství povětrnostních vlivů. Extrémní vedra a žár slunce, letní průtrže mračen nebo i silný vítr. Odolnost materiálu je tak při výběru slunečníku velmi podstatným parametrem. Díky výběru pevného materiálu a konstrukce vám bude slunečník sloužit po mnoho sezón. Vhodné je zaměřit se na následující parametry:

Konstrukce, tvar a typy slunečníků

Dostupných je několik druhů zahradních slunečníků. Výběr by se měl odvíjet především od umístění. S tím jde ruku v ruce také tvar a velikost. Zvolit můžete mezi těmito základními tvary:

  • Kulatý slunečník
  • Čtvercový slunečník
  • Obdélníkový slunečník

 

Způsobu využití slunečníku by měla být uzpůsobena i jeho konstrukce. Podle ní rozlišujeme tyto typy:

  • Slunečníky se středovou tyčí – jednoduchá a stabilní konstrukce. Tyč je umístěná ve středu slunečníku. Díky tomu lze některé typy slunečníků uchytit do zahradních stolů, které jsou pro to uzpůsobeny.
  • Slunečníky na balkón a terasu – menší a kompaktnější rozměry i hmotnost. Dle typu disponují také naklápěcím kloubem pro lepší stínění.
  • Slunečníky závěsné – slunečník je zavěšený na boční tyči, která tak neblokuje prostor pod slunečníkem a nabízí větší plochu pro umístění zahradního nábytku.

Volba materiálu

Materiál konstrukce slunečníku je klíčovým faktorem. Určuje jejich odolnost a zároveň také celkovou životnost. Samotná konstrukce bývá nejčastěji vyráběná z kovu opatřeného práškovým lakováním pro lepší odolnost vůči vodě, korozi a slunci. Alternativním materiálem je dřevo. Potahy slunečníků jsou vyráběny z polyesteru s UV ochranou proti slunečnímu záření, což rovněž prodlužuje jejich životnost.