Ruční zahradní nářadí

75 Produktů

Dle relevance
Filtr

  Drobné ruční zahradní nářadí je nezbytné pro správnou péči o záhony, trávník, stromy i keře. Mezi základní vybavení patří malá sázecí lopatka a kolík, malá motyka, hrábě, drápek, zahradní pilka, sběrače ovoce, ruční rozmetadla nebo zahradnické nůžky. Pokud máte velkou zahradu, usnadní vám práci výkonná zahradní technika. V e-shopu a odborných centrech BAUHAUS pořídíte vše potřebné pro vaši zahradu.

  Příprava půdy

  Mezi pravidelné činnosti na zahradě patří rytí a kypření půdy. Pro hrubé rytí větších ploch slouží klasický rýč. Pro kypření tvrdé a kamenité půdy jsou vhodné rycí vidle. Ke kypření půdy na menších záhoncích nebo v květináčích je ideální zahradní drápek nebo malá motyka. Užitečným pomocníkem pro dokonalé záhonky jsou rovněž malé hrábě, které slouží k odstranění spadaného listí nebo urovnání zeminy. Při výběru vhodného náčiní se zaměřte na použité materiály a celkovou ergonomii. Kvalitní ruční zahradní nářadí vám bude sloužit řadu let.

  Prohlédněte si aktuální nabídku produktů ze sortimentu Okopávání a kultivace

  Drobné ruční nářadí pro sázení

  K jaru na zahradě neodmyslitelně patří sázení. Nezbytnými pomocníky jsou malá sázecí lopatka a sázecí kolík. Kvalitní sázecí lopatka má pracovní část z odolné nerezové oceli a rovněž disponuje naostřenými hranami. S touto lopatkou snadno proniknete i do tvrdší země. K sázení rostlin v dobře nakypřené půdě můžete využít také plastovou sázecí lopatku. Její výhodou je, že je velmi lehká, poměrně odolná a nekoroduje. Pro vysazování je určen sázecí kolík. Hrot kolíku lehce proniká do půdy a navíc máte pod kontrolou hloubku sázení.  

  Zahradnické nůžky a pilky

  K pravidelným činnostem na zahradě patří také zastřihávání a prořezávání stromů a keřů. Ke stříhání menších větví do průměru 25 milimetrů můžete využít zahradnické nůžky. Existují dva typy nůžek, a to dvoučepelové a jednočepelové. První typ použijte ke stříhání malých čerstvých větví. Jednočepelové nůžky jsou určeny ke stříhání suchých a tvrdých větví. Na výše položené větve snadno dosáhnete pomocí teleskopických zahradních nůžek. K odstranění menších větví slouží malá ruční zahradní pilka.

  TIP: Chystáte se na zahradě prořezat stromy a keře? Výběru vhodného náčiní se podrobně věnujeme v blogovém článku Vybavení pro snadné prořezávání ovocných stromů.

  Půjčovna zahradní techniky

  Vybrané zahradní stroje a techniku si v našich odborných centrech můžete také vypůjčit. V nabídce máme například drtiče zahradního odpadu, fukary na listí, zahradní válce, sekačky a další zahradní techniku. Prohlédnout nabídku Půjčovna nářadí BAUHAUS.