Polystyren

30 Produktů

Dle relevance
Filtr

  Polystyren je využíván ve stavebnictví jako prověřený izolační materiál. Slouží například k zateplení soklů staveb, podlah, fasád nebo střech. Při velmi nízké hmotnosti nabízí výborné tepelně izolační vlastnosti. V odborných centrech BAUHAUS pořídíte kromě různých typů polystyrenu i potřebné příslušenství k jeho profesionální instalaci.

  Extrudovaný polystyren (XPS)

  Existují dva základní typy polystyrenu, a to extrudovaný (pozn. zkratka XPS) a expandovaný (pozn. zkratka EPS). Oba typy polystyrenu mají odlišné užitné vlastnosti. Desky z extrudovaného polystyrenu jsou lehké, tvrdé, pevné v tlaku a mají minimální nasákavost. Výhodou tohoto polystyrenu je i jeho samozhášenlivost. Extrudovaný polystyren se využívá například k izolaci a zateplení základů domu, podlah a také plochých střech. Extrudovaný polystyren je dodáván v deskách různých rozměrů a tlouštěk.

  Expandovaný polystyren (EPS)

  Expandovaný polystyren má vynikající tepelně izolační vlastnosti. Oproti extrudovanému polystyrenu má nižší hustotu, je lehčí, má nižší pevnost a je rovněž více nasákavý. Expandovaný polystyren slouží především k zateplení fasád staveb. Použít ho lze i k zateplení podlah a plochých střech. Vzhledem k nižší pevnosti není určen k izolaci podzemních částí staveb. Expandovaný polystyren je prodáván v deskách různých rozměrů a tlouštěk. EPS polystyren je dostupný i v drcené formě a používá se například k aplikaci na obtížně dostupných místech, k drenážním zásypům nebo také do lehčených betonů. 

  Příslušenství k realizaci zateplení

  Při realizaci zateplení se neobejdete bez příslušenství. K rychlé úpravě polystyrenové desky na požadovaný rozměr využijte nůž na izolaci. Při zateplování staveb se vám mohou hodit také například talířové hmoždinky pro uchycení izolace k obvodovému zdivu, zakládací profily nebo vymezovací podložky. Prohlédněte si nabídku příslušenství k zateplení.