Mulčovací kůry 80 l

1 Produkt

Dle relevance
Filtr
  Mulčovací kůra

  Mulčovací kůra

  80 l
  109,-
  (1 Litr = 1,36)
  Nedostupné online
  V odborných centrech nedostupné

  Mulčovací kůry 80 l

  Mulčovací kůry využijete na zahradě po celý rok. V letních měsících omezuje růst plevelů a pomáhá udržovat půdu vlhkou, v zimě zase chrání kořeny před mrazem. Plocha je po mulčování upravená, a proto zahrádkáři používají mulčovací kůru nejen na záhonech, ale také kolem cestiček, keřů či stromů. Mulčovací kůry pořídíte v e-shopu a odborných centrech BAUHAUS.

   

  Přírodní mulčovací kůry

  Mulčovací kůra je stoprocentně přírodní materiál. Vyrábí se při zpracování dřeva drcením kůry stromů. Nejčastěji používanou dřevinou je smrk, borovice nebo modřín. Mulčovací kůry jsou dodávány v různých frakcích. Pokud má mulč plnit i funkci estetickou, můžete vybírat z několika barev (např. dekorační mulč žlutý, oranžový mulč nebo hnědý mulč). 
  Mulčovací kůru je možné nahradit nebo kombinovat s jinými materiály (keramzit, štěpka, oblázky), které rovněž brání prorůstání plevele a nežádoucích rostlin.

   

  Snadné použití

  Mulčování je velmi jednoduché. Vybrané místo stačí pokrýt mulčovací kůrou a následně plochu upravit malými hráběmi. Mulčovací kůra se postupně rozkládá a v případě potřeby ji můžete doplňovat nebo obměňovat. Při rozkladu se stává zdrojem humusu, čímž obohacuje půdu o organické živiny. Mulčovací kůry se využívají v zahradách i na veřejných plochách.

   

  Přínosy mulčování

  Mulčovací kůra do určité míry zabraňuje růstu plevelů. V letních měsících rovněž omezuje odpařování vody z půdy. Mulčování napomáhá ujímání rostlin po výsadbě. Kůru můžete přidat i do zeminy pro její vylehčení. Mulčovací kůru je možné využít i před příchodem prvních mrazů. Dostatečná vrstva kůry totiž omezuje promrzání kořenů rostlin.