Míchadla

33 Produktů

Filtr

  K důkladnému promíchání barvy, lepidla, omítky, malty a řady dalších stavebních směsí slouží míchadlo. Jedná se o speciální jednoúčelové elektrické ruční nářadí uzpůsobené primárně k míchání kapalin a suchých sypkých hmot. Při výběru míchadla je nutné zohlednit typ míchané hmoty a její množství. Tyto parametry vám pomohou zvolit míchadlo s odpovídajícím výkonem a vhodnou metlou. Na stránkách našeho e-shopu a v odborných centrech BAUHAUS můžete vybírat z široké nabídky míchadel i metel pro míchadla.

  Míchadla na kapaliny

  Mezi kapaliny patří například barvy, emulze a lepidla. Jedná se o poměrně lehké materiály a k jejich míchání vám bude stačit míchadlo o příkonu okolo 1 200 wattů. Kapalina neklade tak velký odpor a míchadlo si s ní snadno poradí. Pokud míchadlo využíváte také k míchání směsí, vyberte si výkonnější model.

  Míchání suchých směsí

  Mezi suché stavební směsi patří především malty, cementové stěrky a betony. Oproti tekutinám je jejich míchání náročnější. Některé směsi je nutné promíchat ještě za sucha a k tomu je zapotřebí výkonné míchadlo s vyšším krouticím momentem. Pro tyto případy je ideální míchadlo o příkonu od 1 700 wattů.

  Parametry míchadla:

  • Krouticí moment (jednotka Nm)
  • Rychlost otáček
  • Počet rychlostních stupňů
  • Možnost regulace otáček
  • Typ a velikost upínacího mechanismu
  • Hmotnost míchadla
  • Kvalita použitých materiálů a tvarování rukojeti

  Metly pro míchadla

  Do míchadla se upínají různě velké a různě tvarované metle. Delší metly (600 mm) jsou vhodné při každodenním míchání, protože se nebudete muset tolik předklánět. Pokud ovšem míchadlo používáte jen občas, bude vám stačit i kratší metla.

  Důležitý je i průměr metly. Práce s příliš širokou metlou vede k přetěžování míchadla a může dojít k jeho poškození. Konkrétní metlu je třeba vybírat s ohledem množství a typ míchaného materiálu. V nabídce jsou různě tvarované metly, které se hodí pro míchání různých materiálů – například lehkých tekutin, těžkých suchých směsí a podobně.