Markýzy

60 Produktů

Dle relevance
Filtr
Kategorie

Pokud váš balkon nebo terasu po celý den rozpaluje slunce, budete dříve či později hledat vhodný způsob zastínění. Řešením může být markýza, která spolehlivě zastaví nejen přímo dopadající sluneční paprsky, ale také zvědavé pohledy sousedů. Markýza navíc dokáže snížit teplotu v interiéru. V odborných centrech BAUHAUS můžete vybírat z celé řady různých typů a velikostí markýz. Rádi vám pomůžeme s výběrem i montáží markýzy. Stačí kontaktovat náš montážní servis

Možnosti zastínění balkonů a teras: 

Jak vybrat markýzu? 

U markýz můžete porovnávat celou řadu parametrů jako například rozměry, způsob ukotvení k budově, materiál, barvu a vzor látky nebo způsob ovládání. Před samotným výběrem markýzy nejdříve zjistěte šířku a délku zastíněné plochy. Ideální podchodná výška pod vysunutou markýzou je přibližně 2,2 metru.  

Dále je třeba zvážit nejvhodnější způsob ukotvení markýzy k fasádě domu. Možné jsou dva způsoby, a to ke stěně nebo do stropu. Pokud si vyberete markýzu s elektrickým ovládáním nebo zabudovaným LED osvětlením, nezapomeňte na přívod elektrické energie.  

Markýza na balkon a terasu 

K zastínění balkonů i teras můžete využít jak výsuvné, tak rozpěrné markýzy. Výsuvná markýza může být konstruována jako otevřená, polokazetová nebo kazetová. Pokud chcete chránit látku markýzy před nepříznivým počasím, zvolte kazetovou markýzu. Výsuvné markýzy se připevňují nad okna ke stěně domu.  

Balkon snadno zastíníte rozpěrnou markýzou, která při instalaci nevyžaduje vrtání do zdí. Mezi podlahu a strop stačí roztáhnout teleskopické tyče. Rozpěrné markýzy jsou ideální tam, kde není možné zasahovat do fasády domu.