Lešení

13 Produktů

Filtr
Kategorie

K bezpečné práci ve výškách je zapotřebí kvalitní lešení. Majitelé rodinných domů, chat a chalup ho mohou využít například při čištění okapů, zateplování fasády domu, podbíjení přesahů střechy nebo natírání vysokého plotu. Existuje několik základních typů lešení. Může se jednat například o fixní, pojízdné nebo žebříkové lešení. Pokud hledáte kvalitní lešení za dobrou cenu, podívejte se na náš e-shop nebo navštivte některé z našich odborných center BAUHAUS. Nabízíme lešení značek Krause a Venbos.

Fixní lešení

S fixním lešením se nejčastěji setkáte na velkých stavbách. Konstrukce lešení je ukotvena ke zdi domu, čím je zajištěna vysoká stabilita a pevnost. Lešení tvoří vzájemně propojené ocelové trubky.

Pojízdné lešení

Pojízdné lešení s oblibou využívají domácnosti i řemeslníci. Jejich hlavní výhodou je mobilita. Složení lešení je velmi jednoduché a zabere jen pár minut. Díky kolečkům lze s lešením snadno manipulovat. Pokud ovšem na plošině lešení pracujete, je nutné kolečka zajistit proti pohybu. Pojízdné lešení je možné postavit na rovné ploše. Tento typ lešení využijete například při opravách fasády domu, instalaci vánočního osvětlení nebo čištění okapů. Pojízdné lešení je obvykle z hliníkové slitiny, která je pevná a zároveň odolná.

Žebříkové montážní lešení

Pro domácí použití i řemeslníky je vhodné také žebříkové montážní lešení. I toto lešení lze velmi rychle sestavit a díky hliníkovým dílům je rovněž velmi lehké. Lešení je složeno se ze dvou bočních žebříků, mezi které se umisťuje plošina. V určitém rozsahu lze nastavovat výšku plošiny. Maximální pracovní výška se u těchto žebříků pohybuje od 3 až do 7 metrů. Některé typy montážních plošin je možné upravit i pro práci na schodech, což oceníte například při montáži stropních svítidel.