Lepicí tavné pistole

45 Produktů

Dle relevance
Filtr

  Lepicí tavná pistole patří k základní výbavě pro mnoho rukodělných a kreativních činností. Její využití je však široké a hodí se proto i v domácnosti či k náročnějším úkonům v nejrůznějších dílnách. Umožňuje pevné a rychlé lepení různorodých materiálů – od textilií, přes plasty až ke dřevu a dalším přírodninám.

   

  BAUHAUS sortiment tavných pistolí zahrnuje řadu modelů od několika výrobců. Na své si přijde občasný kutil i profesionální dekoratér. V nabídce naleznete celou škálu typů. Od kompaktních až po robustní tavné pistole vhodné k časté a náročné práci. Tavné pistole pro profesionální využití jsou obvykle vybavené rychlým nahříváním či vyměnitelnými tryskami. K detailní práci jsou optimální volbou tavné pistole ve formě pera. Ty umožňují přesné lepení díky tenké špičce.

   

  Ergonomické tvarování pro komfortní práci je samozřejmostí u všech modelů. Při výběru tavné pistole se zaměřte na parametry jako:

  • Průměr lepicích tyčinek – vedle samotných tavných pistolí u nás najdete rovněž další příslušenství. Především pak lepidlo do tavné pistole ve formě tyčinek. Tyto lepicí patrony jsou k dostání v několika průměrech dle parametrů vaší tavné pistole.
  • Doba nahřívání – udává rychlost nahřátí lepicí tyčinky a tedy dobu, kdy je možné začít pracovat. Pokud náplň do tavné pistole není dostatečně nahřátá, lepidlo nemá dobrou přilnavost.
  • Provozní teplota – jedná se o teplotu potřebnou k roztavení lepicí tyčinky.
  • Typ napájení – většina tavných pistolí vyžaduje připojení k elektřině. Zatímco aku tavná pistole je napájená dobíjecím akumulátorem. Díky absenci kabelu je s ní práce snadnější a obratnější.