Lazury

424 Produktů

Filtr

  Lazury jsou určeny k ošetření dřeva. Oproti laku nebo barvě jsou více prodyšné a pružné. Lazura zvyšuje odolnost dřeva proti vodě, povětrnostním vlivům včetně UV záření a zvýrazní přirozenou kresbu dřeva. Dřevo natřené lazurou také lépe reaguje na změnu vlhkosti a lazura nepraská při případném rozpínání či smršťování dřeva. Lazury jsou ideální například pro nátěry dřevěných teras, zahradního nábytku, pergol či zahradních domků.

  V e-shopu a odborných centrech BAUHAUS jsou k dispozici lazury na dřevo naší privátní značky Swingcolor. V nabídce jsou rovněž lazury značek Balakryl, Belinka, Bondex, Colorlak, Luxol, Primalex, Sokrates, Xyladecor.

  Základní typy lazur

  Lazury jsou vhodné pro venkovní i vnitřní dřevěné povrchy. Nabídku lazur je možné rozdělit do tří skupin – tenkovrstvé, středněvrstvé a silnovrstvé lazury. Jaký je mezi nimi rozdíl?

  Tenkovrstvá lazura se vsákne do dřeva a na jeho povrchu zanechává jen velmi tenkou ochrannou vrstvu. Nátěry tenkovrstvou lazurou je nutné opakovat přibližně jednou za dva až tři roky. Výhodou tenkovrstvých lazur je velmi snadná aplikace.

  Silnovrstvá lazura vytváří na povrchu dřeva silnější ochranný film, který dlouhodobě chrání povrch před vodou, slunečními paprsky a ostatními nepříznivými povětrnostními vlivy. Nátěr silnovrstvou lazurou má obvykle životnost pět až šest let.

  Středněvrstvá lazura kombinuje výhody tenkovrstvých a silnovrstvých lazur.

  Jak vybrat lazuru na dřevo?

  Současná nabídka lazur je velmi široká. K dispozici jsou například lazury bezbarvé i barevné, v různých odstínech i úrovních lesku. Při výběru lazury je nutné zohlednit především to, zda potřebujete ošetřit dřevo v interiéru či exteriéru. Například dřevěný plot na zahradě nebo terasa ze dřeva bude vystavena mnohem větší zátěži než dřevěné obložení stropu v domě.

  Při výběru lazury sledujte informace na obalu. Dozvíte se například to, zda je lazura určena pro vnitřní i venkovní použití, jakou má barvu, odstín, úroveň lesku, jaký je objem balení a vydatnost nebo jaká je doba schnutí.