Květináče

206 Produktů

Dle relevance
Filtr

  Pěstitelé pokojových i balkonových květin se neobejdou bez květináčů. Aby se rostlinám dařilo, potřebují nejen pravidelnou péči, ale také vhodný květináč. V odborných centrech BAUHAUS je připravena široká nabídka květináčů různých velikostí, tvarů i materiálů. Ke květináčům u nás pořídíte i příslušenství jako například misky, držáky na květináče nebo dávkovače vody.

  Zvolte správnou velikost květináče

  Při výběru pěstebního květináče je nejdůležitější zvolit správnou velikost. Květináč musí být tak akorát – tedy ne příliš malý, ale ani zbytečně velký. V malém květináči se totiž rostlině nebude dařit, naopak v příliš velkém květináči se kořeny rychle rozrostou na úkor její nadzemní části. S výběrem správného květináče pro vaši rostlinu vám radí poradí pracovníci našich odborných center.

  Okrasné květináče

  Nejlevnější plastové květináče nemusí vyhovovat vašim požadavkům na vzhled. V takovém případě můžete plastový pěstební květináč jednoduše vložit například do okrasného keramického obalu. Mezi stěnou pěstebního květináče a okrasným obalem si ponechte přibližně dva centimetry volného prostoru. Získáte tak dostatek místa pro manipulaci s květináčem.

  Materiály

  Květináče mohou být z keramiky, betonu, plastu nebo také dřeva. K dispozici jsou v různých velikostech, tvarech i barvách. Každý pěstitel si tedy může vybrat květináč přesně podle svého vkusu. Kromě klasických květináčů si můžete pořídit i samozavlažovací květináč. Jejich výhodou je, že stačí pouze dolévat vodu do zásobníku a rostliny si průběžně berou tolik vláhy, kolik potřebují. K pravidelnému dávkování vody lze použít také samozavlažovací koule

  Umístění květináče

  Při výběru květináče zvažte i jeho umístění. K pěstování květin můžete využít různé závěsné květináče. Ty lze upevnit například na stěnu, strop nebo balkonové zábradlí. Pokud pěstujete rostliny v exteriéru nebo v zimní zahradě, můžete vyzkoušet květináč s tepelnou ochranou kořenů. Izolační vrstva zajišťuje optimální teplotu v jakémkoliv ročním období.

  Příslušenství ke květináčům

  V odborných centrech BAUHAUS pořídíte kromě květináčů také různé misky pod květináče, podstavce, držáky, zapichovací jmenovky, dávkovače vody nebo pěstební stoly.