Křovinořezy

15 Produktů

Dle relevance
Filtr

  Křovinořezy oceníte zejména při sekání rozlehlých, hustě zarostlých zahrad a pozemků. Díky jejich konstrukci jsou vhodné i pro práci v těžko přístupných místech nebo členitějších terénech, kam se s běžnou sekačkou nelze dostat. Sekání probíhá nejčastěji pomocí struny, případně sekacích nožů. Multifunkční křovinořezy však nabízí také možnost vyměnitelných nástavců, díky kterým lze na zahradě provádět i jiné druhy prací. Hledáte-li vhodný křovinořez, zaměřte se v prvé řadě na jeho napájení.

  Jaký typ napájení křovinořezu zvolit?

  Křovinořezy jsou ve své podstatě motorové kosy. Právě díky výkonnému motoru je práce s nimi výrazně rychlejší a efektivnější. Základním rozdílem je typ napájení motoru. Volit můžete mezi benzínovým, elektrickým nebo akumulátorovým křovinořezem. Při jeho výběru je vhodné zohlednit také rozlohu sekané plochy a plánovanou četnost použití. Čím se od sebe liší jednotlivé druhy křovinořezů?

  • Benzínové křovinořezy – typická je především jejich dlouhá výdrž a vysoký výkon. Proto najdou svoje využití především při sekání velmi rozlehlých ploch. Kromě trávy si poradí také s větvemi a kmeny mladých náletových dřevin. Nevýhodou je zpravidla vyšší hmotnost benzínových křovinořezů. Spalovací motor také vyžaduje pravidelnou údržbu.
  • Elektrické křovinořezy – vynikají svou lehkou konstrukcí, a tedy i snadnou manipulací. Ve srovnání s benzínovými křovinořezy je jejich provoz tišší, avšak jejich výkon bývá nižší. Během práce je zapotřebí neustálý přístup k elektrické energii.
  • Aku křovinořezy – jsou optimální alternativou mezi benzínovými a elektrickými křovinořezy. Akumulátor zajišťuje dostatečný výkon, a to i bez výrazného zatížení konstrukce. Zásadním parametrem při jejich výběru je napětí a výkon akumulátoru, který je určující pro dobu provozu aku křovinořezu.

  Klíčové parametry při výběru křovinořezu

  Výběr vhodného typu křovinořezu je zásadní. Volbou jednoho ze 3 druhů napájení to však teprve začíná. Dobré je zvážit také další parametry. Poradíme vám, na co se zaměřit a jak správně vybrat křovinořez přesně pro vás:

  • Výkon motoru – dostatečný výkon zajišťuje svižnou a efektivní práci bez zbytečné námahy. V závislosti na typu a modelu křovinořezu se výkon mění. U benzínových variant se pohybuje od 0,7 do 1,5 kW. U aku křovinořezů je zásadní napětí akumulátoru, které by mělo být alespoň 18 V.
  • Šířka střihu – určuje rozměr, respektive záběr čepele či struny. Pohybuje se nejčastěji kolem 40 cm.
  • Hmotnost – váhu křovinořezu není radno podcenit. Čím nižší hmotnost, tím snadnější manipulace, ovládání a méně námahy při používání.
  • Ergonomie a bezpečnost – ergonomie je při výběru křovinořezu neopomenutelným parametrem, protože během práce zajišťuje potřebný komfort. Vybírat můžete mezi modely s obouručními řídítky či madlem. Řídítka podporují udržení rovnováhy. Popruhy a postroje pro upevnění křovinořezu k tělu napomáhají snadnější koordinaci a vyšší bezpečnosti.