Koupelnové radiátory

58 Produktů

Dle relevance
Filtr

  Koupelnové radiátory jsou dnes již běžnou součástí domácností. Kromě toho, že slouží k efektivnímu vytápění koupelen, mají také praktické využití. To zajišťuje především jejich konstrukce, která nejčastěji připomíná žebřík. Díky tomu lze koupelnové radiátory využívat i pro sušení ručníků, případně k jejich nahřátí před samotným použitím po koupeli.

   

  Koupelnové radiátory je možné připojit k ústřednímu topení stejně jako běžné radiátory. K dostání jsou však také elektrické koupelnové radiátory. Kromě klasických topných koupelnových žebříků můžete vybírat také z elektrických sušáků na ručníky. Radiátory i sušáky jsou nejčastěji vyráběné ze slitiny kovů.

   

  Speciálním typem topidla jsou infračervené topné panely. Ty se odlišují především způsobem vytápění místnosti. Infračervené paprsky neohřívají vzduch jako takový, nýbrž předměty, na které dopadají. To zaručuje lepší regulaci teploty v místnostech a menší víření vzduchu a prachových částic. Infračervené topné panely vydávají příjemné sálavé teplo připomínající sluneční paprsky. Jejich konstrukce ze zrcadlového skla a kovu z nich dělá zajímavé koupelnové doplňky.

   

  Ať už se rozhodujete mezi žebříkovým koupelnovým radiátorem nebo infračerveným topným panelem, je dobré zvážit několik parametrů. Hlavním z nich je výkon radiátoru, který by měl být úměrný k velikosti vytápěného prostoru. Další parametry se odvíjejí od vašich požadavků a představ. Vybírat lze z několika rozměrů, tvarových a barevných provedení i designů.