Klimatizace

29 Produktů

Filtr
Kategorie

Klimatizace už dávno není pouze sezónní letní záležitostí. Vhodně zvolená klimatizační jednotka může zajišťovat optimální teplotu a kvalitu vzduchu v interiéru po celý rok. Při plánování klimatizace do bytu, kanceláře nebo dílny je zapotřebí přizpůsobit její typ a parametry. Rozhodující je především samotná velikost a druh klimatizace, způsob montáže, provozu a v neposlední řadě výkon klimatizační jednotky.

Nástěnná nebo mobilní klimatizace?

Správně zvolený typ klimatizace je klíčový. Obecně lze rozlišit dva typy klimatizací podle umístění v prostoru a jejich instalace:

Splitová klimatizace

“Split” je označením pro nástěnné klimatizace. Ty jsou tvořené 2 samostatnými jednotkami – vnitřní a venkovní. Obě části jsou propojené chladicím systémem potrubí a elektroinstalací. To je také důvod, proč nástěnná klimatizace vyžaduje instalaci profesionální firmou. Dle typu nabízí i funkce topení či čištění a odvlhčování vzduchu. Splitové klimatizační jednotky mají mnoho výhod:

●       Možnost tichého chodu

●       Výkonný, avšak zároveň úspornější provoz

●       Pohodlné ovládání pomocí dálkového nebo nástěnného ovladače

●       Efektivní způsob provozu pro větší prostory, ale i konkrétní místnosti

Mobilní klimatizace

Mobilní klimatizace je oproti splitovým jednotkám podstatně menším a kompaktnějším přístrojem. Tato přenosná klimatizace nabízí možnost flexibilního přemisťování dle aktuální potřeby. Podobně jako splitové jednotky, i některé mobilní jednotky disponují funkcí topení či odvlhčování. Zajímavou možností je pořízení přenosné klimatizace se zabudovaným Wi-Fi modulem, který umožňuje připojení do systému “chytré domácnosti”. Instalace mobilní klimatizace a její spuštění jsou velmi snadné. Větrací potrubí stačí umístit do okna a klimatizaci spustit. Pro správnou instalaci potrubí do okna doporučujeme použít vhodné okenní těsnění.

Ovládání probíhá nejčastěji pomocí dálkového ovladače. Na mobilních klimatizacích dále oceníte:

●      Kompaktní provedení a mobilita

●      Nižší cena než u splitové klimatizace

●      Není potřeba odborná instalace

Výkon, energetická úspornost a hlučnost klimatizace

Výkon klimatizace udává míru efektivity konkrétního modelu. S tím přímo souvisí příkon, který ovlivňuje výši spotřeby elektrické energie, a tedy energetickou náročnost klimatizace. Vyšší výkon znamená i vyšší příkon a tím i vyšší spotřebu elektrické energie.

 

Chcete-li klimatizaci používat každodenně nebo i přes noc, oceníte nižší hlučnost. Pro domácí klimatizace volte jednotky s úrovní hlučnosti od 40 do 55 dB.