Aku řetězové pily

27 Produktů

Filtr

  Aku řetězové pily představují jednu z alternativ k běžným řetězovým pilám se spalovacím motorem nebo k elektrickým řetězovým pilám napájeným ze sítě. Vzhledem k absenci zplodin nebo potřebě benzínu se jedná o ekologičtější i finančně příznivější variantu. Akumulátorové řetězové pily spolehlivě poslouží při občasném řezání dříví či slabších větví. Hodí se tedy spíše pro běžnou práci doma či na zahradě, a to především kvůli omezené výdrži akumulátoru.

  Ve srovnání s klasickou benzínovou řetězovou pilou je aku řetězová pila lehčí, tišší i podstatně méně náročná na údržbu. V naší nabídce naleznete dokonce akumulátorové pily s bezúdržbovým motorem či automatickým mazáním řetězu.

  Podle čeho vybírat aku řetězovou pilu?

  Akumulátorové řetězové pily mají řadu výhod. Před tím, než se však pustíte do výběru je dobré znát několik důležitých parametrů. Díky nim najdete aku pilu vyhovující vašim požadavkům jak na samotné užívání, tak i výkon:

  • Napětí akumulátoru – u veškerého aku nářadí je ukazatelem výkonu. Platí tedy přímá úměra – čím vyšší napětí, tím vyšší výkon aku řetězové pily. Díky vysokému výkonu je provoz pily plynulý a bez zasekávání. Obvykle se pohybuje okolo 12–36 V. Výkonnější pily zvládnou zpracovat i větší množství dříví.
  • Délka lišty – pohybuje se od 12 do 40 cm. K běžné práci je optimální lišta o délce 30 cm. Tato délka zajišťuje dobrou manipulaci a využití výkonu pily. Delší lišta vyžaduje silnější motor, aby byl zajištěný hladký řez.
  • Hmotnost aku řetězové pily – váhu řetězové pily není radno podcenit. Nižší váha umožňuje pohodlnou manipulaci a méně namáhavou práci. Na hmotnosti pily se podepisuje především velikost akumulátoru a délka lišty. Hmotnost aku řetězové pily se různí dle modelu. Nejčastěji se pohybuje v rozmezí 1–6 kg.
  • Rychlost řetězu – čím vyšší rychlost řetězu, tím silnější a tvrdší dřevo lze řezat. V nabídce najdete aku pily s rychlostí řetězu od 3,5 do 21 m/s.