Vysoké záhony

37 Produktů

Dle relevance
Filtr

  Vysoké záhony jsou jednou z pěstebních metod vhodných jak na zahradu, tak například balkon. Dobře poslouží pro pěstování zeleniny, bylinek či jiných užitkových i okrasných rostlin. Ať už se tedy chystáte využít vyvýšený záhon na jahody či květiny, zde si vyberete.

   

  Záhony se zvýšenou pěstební plochou mohou být užitečné také, pokud na své zahradě bojujete s nezvanými hosty. Dle typu a provedení, umožňují některé vyvýšené záhony instalaci profilu proti slimákům na horní hranu konstrukce.

   

  Díky vyvýšení se k záhonům nemusíte tolik ohýbat. I dlouhodobější práce na zahradě je tak pohodlnější. Vhodným navrstvením zeminy, hnojiv či drenážních kamínků, můžete záhon přizpůsobit potřebám rostlin a zajistit jim specifickou výživu a prostředí k růstu.

   

  V naší BAUHAUS nabídce naleznete vysoké záhony nejen v několika rozměrech a provedeních, ale také materiálech. Právě v závislosti na materiálu a typu konstrukce lze některé modely rozšířit do výšky i do délky. Můžete si tak sestavit záhon na míru vaší zahradě a požadavkům. K dostání jsou:

  • Dřevěné záhony – vybírat můžete z řady provedení a druhů dřeva s povrchovou úpravou i bez ní. V sortimentu naleznete také záhon na nohách či stupňovité záhony. K dispozici jsou i paletové nástavce k umístění přímo do zahradního záhonu a ohraničení pěstebního prostoru.
  • Plastové záhony – umožňují úpravy a rozšíření na míru pomocí jednotlivých prvků konstrukce a zásuvného systému montáže. Lze je opatřit ochranou proti slimákům či stříškou. Dobře odolávají povětrnostním vlivům. Mají optimální tepelně izolační vlastnosti.
  • Ocelové záhony – disponují dvojitou stěnou a konstrukcí z galvanizované oceli. Povrchová úprava práškovým lakováním zajišťuje odolnost vůči povětrnostním vlivům, vodě i korozi.