Spárovky

105 Produktů

Dle relevance
Filtr

    Spárovky jsou vhodné pro výrobu masivního dřevěného nábytku a dalších konstrukcí. Tyto dřevěné a nábytkové desky mohou být použité rovněž například jako obklad schodů. Vynikají svou pevností a rozměrovou stálostí. Spárovka je zbavená kůry a její povrch bývá lehce broušený či hoblovaný pro usnadnění další práce a manipulace.

     

    Během volby zvažte třídu kvality spárovek. Nejkvalitnější dřevo je označené AB, nižší jakost poté i CC. Platí, že čím lepší označení kvality, tím je dřevo masivnější s menším množstvím defektů a suků. I zde je však volba vázaná na vaše požadavky. Sukovité spárovky jsou stále vysoce odolné. Jejich vzhled a nápadná kresba dřeva může interiéru dodat typicky rustikální vzhled.

     

    Neméně podstatné jsou při výběru i rozměry a tloušťka spárovek. Ta se pohybuje od 18 do 28 mm. Samozřejmostí je možnost volby z několika druhů dřeva. Každý z nich je přitom specifický svým vzhledem a odolností. Buková a dubová spárovka se vyznačuje vysokou tvrdostí materiálu. Spárovky z akácie navíc disponují exotickou barvou, strukturou a kresbou dřeva. Při vystavení dřeva zvýšené vlhkosti je vhodné zvolit některou z povrchových úprav, která jej ochrání. Olejováním či mořením zabráníte pronikání vlhkosti a degradaci dřeva.