Aku nůžky na živé ploty

25 Produktů

Filtr

  Aku nůžky na živé ploty jsou praktickým pomocníkem na menší dvorek i rozlehlejší zahradu. Díky absenci elektrického kabelu nejste při pohybu omezováni jeho délkou či nutností neustále hledat nejbližší elektrickou zásuvku. Práce s aku nůžkami je svižná a jednoduchá. Výkonné Li-Ion akumulátory vynikají svou nízkou váhou, což manipulaci ještě více usnadňuje.

   

  Pro zvýšení pohodlí během zastřihávání je možné vybírat i z modelů aku nůžek s otočnou rukojetí nebo nakloněním nožů. Na odstřižení silnějších větví se výborně hodí speciální nůžky na větve. Ty jsou často vybaveny i teleskopickou tyčí, díky které snadno dosáhnete i do těžko přístupných míst. Rukojeti nůžek na živý plot bývají opatřené protiskluzovými materiály, které zvyšují bezpečí při práci a komfort při držení.

  Podle čeho vybírat aku nůžky na živý plot?

  Při výběru aku nůžek je velmi podstatným faktorem jejich ergonomie a s ní související pohodlí během používání. Optimálně ergonomicky tvarované držadlo snižuje námahu i při dlouhotrvající práci s nůžkami. Kromě toho je však při výběru potřeba myslet také na další parametry:

  • Kapacita akumulátoru – určuje výdrž aku nůžek a tedy dobu, po kterou je možné s nimi pracovat. Nejčastěji se pohybuje od 2 do 4 Ah, což v praxi představuje cca 30–65 minut.
  • Napětí akumulátoru – je ukazatelem výkonu nůžek. Od výkonu se odvíjí efektivita a rychlost práce. K dispozici jsou varianty s napětím akumulátoru 18–60 V. Nůžky s nižším výkonem se hodí zejména pro mladší keře se slabšími větvemi. Výkonnější varianty zvládnou i větve s průměrem nad 20 mm.
  • Hmotnost – je zásadní zejména při dlouhotrvajícím používání nůžek. Nižší hmotnost znamená i menší námahu pro vaše ruce a záda a větší pohodlí.
  • Rozteč nožů – určuje maximální průměr větví, které jsou Aku nůžky schopné ustřihnout.
  • Délka nože – různí se model od modelu a souvisí s celkovou hmotností nůžek. Obvykle se pohybuje mezi 40 a 60 centimetry.