WC sedátka

131 Produktů

Dle relevance
Filtr

  Prohlédněte si nabídku produktů ze sortimentu WC sedátek. Máme WC prkénka z duroplastu, polyresinu, polypropylenu a MFD desek. 

  Součástí každé záchodové mísy je WC sedátko. Při výběru WC prkénka můžete vybírat z řady možností – nabízená WC sedátka jsou nejčastěji z platu nebo dřeva a liší se především rozměry, tvarem, barvou i vzorem. Prohlédněte si aktuální nabídku WC sedátek BAUHAUS.

  Jak vybrat správné WC sedátko

  Při výběru nového WC sedátka je nejdůležitější určit jeho správnou velikost, aby dokonale sedělo na záchodové míse. Před návštěvou prodejny si tedy změřte rozteč otvorů, kde je prkénko připevněné k záchodové míse. Zjistěte si také vnitřní a vnější rozměry záchodové mísy v místě WC sedátka. Pokud měníte starší WC sedátko za nové, můžete se řídit rozměry původního záchodového prkénka.

  Pro většinu lidí je důležitý i vzhled WC sedátka. Vybrat si můžete nejen klasické bílé WC prkénko, ale také sedátko s potiskem, v různých barvách nebo dekorech dřeva.

  Materiál WC sedátek:

  -          WC sedátka z duroplastu jsou těžší a odolná. Tato sedátka jsou ideální volbou pro často využívané koupelny a toalety.

  -          WC sedátka z polyresinu (pozn. druh syntetické pryskyřice) jsou elegantní a také velmi tvrdá. Povrh těchto WC sedátek může být opatřen potiskem.

  -          WC sedátka z polypropylenu jsou tvarově stálá a odolná. Jejich velkou předností je, že nestudí.

  -          WC sedátka z MFD desek jsou tvarově stálé a velmi odolné. Povrch těchto sedátek je lakovaný a snadno se tedy udržují. Tato WC sedátka jsou vyráběna v různých barvách a s různými potisky.

  Speciální WC sedátka

  Kromě klasických WC sedátek jsou k dispozici například zvýšená sedátka pro osoby s omezenou schopností pohybu. K dostání jsou i dětská WC sedátka. Velmi oblíbená jsou také bidetová WC sedátka, která plně nahrazují klasický bidet. Pořídit si můžete rovněž zpomalovací sedátko (tzv. softclose), u kterého speciální mechanismus brání prudkému pádu prkénka na keramickou mísu.