Každoročně odpočítáváte dny do zahájení letní grilovací sezóny? My také! Atmosféru letního grilování s přáteli jen tak něco nenahradí. Jestliže vás však odrazují nekonečné přípravy, úklid a údržba grilu před i po akci, máme pro vás řešení. Elektrický gril je přesně tím, co vám letní gurmánské zážitky zpříjemní. Jak funguje a jaké má elektrický gril výhody?

Elektrický gril aneb kombinace komfortu a rychlosti 

Požitek z letního grilování v pohodlí? S elektrickým grilem ano! Jeho komfortní používání jej činí atraktivním pro ty, kteří si chtějí své oblíbené pochoutky z grilu vychutnat naplno, avšak bez sekání dříví, nepořádku z uhlí a zdlouhavých příprav spojených s tradičními grily.

Elektrické grilyElektrické grily

Jak funguje elektrický gril?

Na rozdíl od běžných grilů, při používání elektrické varianty opravdu nepotřebujete dřevo, uhlí, brikety či plyn. Grilovací plocha se rozehřívá ihned po připojení grilu do elektrické sítě. Míru ohřevu lze regulovat dle potřeby. Elektrické grily jsou navíc snadno ovladatelné a nabídnou i řadu další výhod. Jaké? Podívejme se na ně.

Nekonečno benefitů i možností

Čím vás elektrické grily překvapí a co kromě komfortní přípravy grilovaných jídel nabídnou? Seznam plusů by byl velmi dlouhý. Představme si tedy ty nejzásadnější:

  1. Bezpečnost – představuje jednu z předních výhod. Manipulace s otevřeným ohněm není zapotřebí, což snižuje riziko nehod. Mějte však na paměti, že obezřetnost je vždy na místě.
  2. Snadné použití – elektrické grily nabízejí velmi jednoduché a pohodlné použití. Stačí je připojit do elektřiny a nastavit na požadovanou teplotu. Už žádné rozhořívání dřeva a uhlí. Můžete si tak volný čas a grilování s přáteli užít ještě více.
  3. Čistota a snadná údržba – tento další plus oceníte zejména, pokud grilujete na balkoně či terase, a zároveň se chcete vyhnout nepořádku. Při grilování nevzniká popel a létající žhavé uhlíky. Některé modely elektrických grilů mají dokonce vyjímatelné grilovací plochy, které vám značně usnadní údržbu. Stačí je otřít hadříkem anebo umýt v myčce.
  4. Grilujte i za nepříznivého počasí – venkovní elektrický gril lze bezpečně používat na balkonech, terasách nebo dokonce některých uzavřenějších prostorech. Ani déšť či větrno vám tak letní grilování nepřekazí.
  5. Rychlost ohřevu – ušetří nejen práci, ale i čas. Po nastavení požadované teploty se gril během několika málo minut nahřeje a je připravený. Teplotu navíc můžete průběžně regulovat, zvyšovat i snižovat.
  6. Regulace teploty – integrovaný termostat umožňuje přesné nastavení míry nahřívání grilovací plochy. Teplotu tedy můžete přizpůsobit přípravě různých druhů masa, ryb, zeleniny, pečiva i dalšího jídla.
  7. Široká škála typů – vybírat lze z řady modelů elektrických grilů lišících se velikostí, provedením, výkonem i funkcemi. Stolní elektrický gril nabízí výraznou kompaktnost a pořídit si jej můžete také do kuchyně. Máte k dispozici pouze omezený prostor? Bez obav. Stojanové grily se na vašem balkoně či terase budou vyjímat a příliš místa nezaberou. Doplnit je můžete také o příslušenství ke grilování. Vybere si jak milovník designu, tak i zastánce praktičnosti.

 

Suma sumárum, nezáleží na tom, zda máte malou terasu nebo prostornou zahradu. Elektrické grily přinášejí mnoho výhod, které vám grilování nejen usnadní, ale i zpříjemní.

{"vsf-products-list":{"title":"Tipy pro v\u00e1\u0161 n\u00e1kup","products":["30559554","25924574","22626552"]}}

{"vsf-page-link":{"page-id":500}}
{"vsf-page-link":{"page-id":493}}