Kempování se rok od roku těší stále větší oblibě. A není divu! Představuje skvělý způsob úniku od každodenního života ve shonu městské scenérie. To však neznamená, že si kousek pohodlí nelze “sbalit” s sebou do přírody. Správné a praktické vybavení je pro bezstarostný camping zásadní. A tento seznam několika nezbytných doplňků vám jeho výběr usnadní. Co si s sebou tedy vlastně zabalit?

1. Barel na vodu

Bez vody to nepůjde. Jestliže se nechystáte na pobyt přímo v kempu, budou se vám barely na vodu hodit. Myslete na to, že je zapotřebí zajistit dostatek vody k pití, vaření, mytí nádobí i osobní hygieně. Zejména při vaření by se mohl hodit praktický kanystr na vodu s kohoutkem. Doporučujeme vzít vždy jeden barel navíc – lze jej využít nejen jako zásobárnu vody, ale též k uskladnění nezbytností, např. při přesunech po vodě.

TIP: Vozíte pitnou vodu, ale i vodu užitkovou či jiné tekutiny? Volte barely s odlišnou barvou víčka. Pitnou vodu ochovávejte v barelu s jiným víčkem než ostatní tekutiny.

2. Chraňte stan před vlhkostí a větrem

Spát pod širákem je zážitek zejména v letních měsících. Mít však v záloze stan, pro případ náhlé změny počasí, se vyplatí. Výběr je vhodné podřídit zamýšlenému využití a počtu osob. Vhodné je volit stan s vnitřní stínící vrstvou a také ochranou proti promoknutí. Přibalit si můžete též několik kusů náhradního stanového vybavení – kolíky na stan či napínací šňůry.

Kempujete ve vlhkém prostředí, anebo nechcete podcenit počasí? Použijte pod stan zakrývací plachtu. Jedná se o lehkou a levnou možnost, jak ochránit stan před zbytečnou vlhkostí a plísní.

Ať už se rozhodnete kempovat ve stanu či pod širákem, spací pytel bude nepostradatelným parťákem v obou případech. Spacák vybírejte s ohledem na odpovídající povětrnostní podmínky a teploty. Volit můžete mezi variantami pro letní i zimní využití. Kvalitní karimatka či nafukovací matrace zajistí dostatek komfortu. Zároveň poskytne izolaci a teplo od země.

3. Campingový stolek a židle

Ačkoliv kempujete, můžete si stále dopřát komfortní stolování. To snadno zajistí camping stolek. Vybírat můžete z různých rozměrů i designů. Praktická je především možnost stolek složit. Díky tomu zabere minimum prostoru. Doplnit jej lze o skládací kempingová křesla pro pohodlí nejen u stolu, ale i letního táboráku.

TIP: Dáváte přednost opravdu minimalistické variantě posezení? Klekací podložka je velmi lehká a skladná. Ochrání vás před studenou zemí i nerovnostmi půdy.

4. Kempovací kuchyňský set

Zapomenout byste neměli na kempingové nádobí – ešus či kotlík, pomůcky k vaření, talíře anebo příbory. Myslete ekologicky a snažte se vyhnout použití jednorázového nádobí. Pokud nechcete brát klasické nádobí, lze využít i plastové. To je nejen lehké, ale také snadno omyvatelné. Jestliže nejste nadšenci plastu, dřevěné příbory vám zážitek z kempingového vaření a stolování o něco vylepší.

K základnímu vybavení každého táborníka, které využijete nejen při vaření, patří samozřejmě zavírací či multifunkční nože.

5. Plynový vařič usnadní kempingové vaření

Plynový vařič je při kempování naprostá nezbytnost. Zvládnete si díky němu uvařit vodu na ranní kávu, ohřát jídlo či vodu k osobní hygieně. Stěžejní je vhodná plynová kartuš. Plynové kartuše nejsou univerzální a mohou mít různé tipy připojení. Závitové kartuše s vnějším šroubovacím ventilem jsou nejběžnějším typem. Na kartuši se šroubuje ventil vařiče. Pokud má váš vařič závit, je pravděpodobně kompatibilní s těmito kartušemi. Kartuše s hladkým ventilem bez závitu, tzv. bajonetové kartuše, používají bajonetový systém připojení. Vařič se nasadí na kartuši a otočením zajistí. Pokud má váš vařič mechanismus pro nasazení a otočení, je kompatibilní s těmito kartušemi. Méně běžné jsou děrované kartuše. Ty se propichují pomocí jehly v mechanismu vařiče.

Plynové kartuše vám při běžném vaření vydrží několik dní až týdnů. Doporučujeme se však vybavit jednou kartuší navíc. Alternativou může být kotlová souprava, jejíž objem zajistí jídlo i pro větší skupiny.

6. Přenosný gril na kempování

Kempování bez grilování zkrátka není úplné. Kempovací grily mají nejrůznější designy, a je tak snadné vybrat ten, který bude pro vaše potřeby vyhovující. V naší nabídce najdete jak stolní gril, tak praktický kufříkový “Go-Anywhere” gril na dřevěné uhlí. Nechybí ani jednorázové grilovací sety.

Nezapomeňte také na vhodné grilovací náčiní. Při cestování oceníte teleskopickou grilovací vidlici.

7. Kempingové osvětlení se bude hodit

Posviťte si na vše, co potřebujete. Kempingové světlo se ve výbavě rozhodně neztratí. V základní výbavě by nemělo chybět ruční světlo. Ideální je takové, které můžete zavěsit, protože vám tak poslouží jako přenosná malá lampa. Neméně důležitá je pak čelovka, díky které budete mít posvíceno vždy tam, kde potřebujete a vaše ruce zůstanou volné. Některé typy čelovek mají i signální světlo.

Líbí se vám atmosféra ambientního osvětlení? Zavěste si do stanu klasické světelné řetězy.

TIP: Využijte sílu slunce a volte takové kempovací vybavení, které lze dobíjet solární energií.

8. Signální světlo a lékárnička

Nikdy nevíte, s čím se v přírodě setkáte, či jakým situacím budete muset čelit. Samo sebou se tak vyplatí přibalit plně vybavenou lékárničku. Neztratí se jistě ani tzv. KPZ – krabička poslední záchrany vybavená všemi nezbytnostmi. Jestliže se chystáte na pobyt v hlubokých lesích a odlehlých oblastech, je vhodné přibalit rovněž signální světlo.

9. Chemické WC zajistí pohodlí i hygienu

Pobyt v přírodě si sice užíváte, nicméně, komfortní toaletu postrádat nedovedete? I v tomto ohledu existuje řešení. Chemické WC poskytne pohodlí a hygienický prostor k vykonání potřeby i v odlehlých oblastech. Vybírat lze z několika provedení lišících se především velikostí sběrné nádrže. Chemická toaleta je lehká a praktická, navíc vyrobená z odolných plastů.
    
S těmito doplňky pro kempování jste připraveni vyrazit do přírody a užít si pobyt podle svých představ!

{"vsf-products-list":{"title":"Vyb\u00edrejte z nab\u00eddky vybaven\u00ed pro kempov\u00e1n\u00ed","products":["27253070","30038752","28500849","26224718","27724053","10199935","25847635","22962733","22852232","25937022"]}}

{"vsf-page-link":{"page-id":513}}
{"vsf-page-link":{"page-id":448}}