Vertikutátory a provzdušňovače

8 Produktů

Dle relevance
Filtr

  Aby zůstal trávník zdravý a krásný na pohled, je třeba se o něj pravidelně starat. Kromě zalévání a sekání si na seznam pravidelných činností přidejte také vertikutaci a provzdušňování. S péčí o trávník vám pohonu výkonné zahradní stroje. Vertikutátory a provzdušňovače naleznete na stránkách e-shopu i v odborných centrech BAUHAUS.

  Použití vertikutátoru

  K vertikutaci trávníku budete potřebovat vertikutátor. Nože tohoto zahradního stroje svisle prořezávají svrchní vrstvu půdy. Narušením povrchu trávníku kyslík lépe proniká až ke kořenům a do půdy se snadněji dostává voda i hnojiva. Vertikutátor použijte, pokud máte v trávníku plsť, holá místa nebo mech.

  Vertikutaci je vhodné provádět pravidelně na jaře a na podzim za suchého počasí. Trávník potřebuje mít dostatek vláhy, aby mohl regenerovat. Před vertikutací trávník posekejte na výšku 4 centimetry. Optimální hloubka řezu vertikutátoru je 2 až 4 milimetry. Holá místa po vertikutaci dosejte. Aby byl výsledek vertikutace dokonalý, trávník dva týdny nezatěžujte.

  Typy vertikutátorů:

  • Ruční vertikutátor
  • Aku vertikutátor
  • Elektrický vertikutátor
  • Benzínový vertikutátor

  Při výběru vertikutátoru se zajímejte především o výkon stroje, pracovní šířku a objem sběrné nádoby. Zkušený prodejce zahradní techniky vám poradí, který typ vertikutátoru bude pro vaši zahradu ideální.

  Provzdušnění trávníku

  Při provzdušňování trávníku dochází k jeho propichování železnými nebo pozinkovanými trny. Tímto způsobem odstraníte z trávníku plsť a mech. Tráva po provzdušnění získá lepší přístup k vodě a vzduchu, což podpoří její růst. Holá místa nezapomeňte po provzdušnění dosít vhodnou travní směsí.

  K provzdušnění trávníku můžete využít jak benzínový, elektrický nebo aku provzdušňovač, tak provzdušňovací hrábě. Tyto speciální hrábě jsou vhodné pro menší zatravněné plochy.

  TIP: Na našem blogu se dočtete, jak správně pečovat o trávník.