Ať už berete vánoční výzdobu skutečně od podlahy nebo dáváte přednost decentnosti, vánoční pokojové rostliny jsou ozdobou, která bude slušet každému interiéru. Pokojové rostliny jsou potěchou našeho oka po celý rok. Není tak divu, že i s vánočním obdobím je jich spjatá hned celá řada. Některé z nich jistě znáte. Ty další vám dnes představíme!

Tradiční klasika, která nestárne

Tradiční vánoční “pokojovky” atmosféru oživí a interiér rozzáří svými impozantně výraznými květy. Mezi naše nejoblíbenější patří třeba tyto…

Vánoční hvězda, aneb stálice svátků

Vánoční hvězda neboli pryšec nádherný. Pyšní se korunou v celé škále barev – od zářivě červené přes žlutou až k bílé. Víte však, že se nejedná o květ? Charakteristické barevné vrcholky vánoční hvězdy se nazývají listeny. A jak se starat o vánoční hvězdu? Důležitá je pravidelná a střídmá zálivka, stálá teplota okolo 22 °C, světlo a žádný průvan! Věděli jste, že pryšec nádherný symbolizuje hvězdu, která údajně vedla Tři krále k Ježíši Kristovi do Betléma?

Brambořík bude dělat parádu nejen o Vánocích

Tato drobná kvetoucí pokojová rostlina je známá svými neobvyklými květy v purpurových a zářivě červených odstínech. Bramboříky mají rády chladnější teplotu, ideálně okolo 15 °C. Vyžadují pravidelnou a dostatečnou zálivku. Za těchto podmínek budou bohatě kvést od prosince až do jara! Nevadí jim dokonce ani ponuré zimní počasí a méně slunce.

Vánoční kaktus – netradičně tradiční elegán

Své místo si v našich domácnostech vánoční kaktus drží již několik generací. Vykvétá obvykle jen chvilku před svátky a po celé Vánoce si tak můžete užívat pohled na jeho zářivě žluté, červené či růžové květy. Nevíte, jak se starat o vánoční kaktus? Na péči je poměrně nenáročný, potřebuje jen teplotu okolo 15-18 °C a zálivku maximálně 1x týdně.

Azalka a begonie jako netradičně tradiční součást Vánoc

Azalka indická bude skutečnou ozdobou vánoční štědrovečerní tabule. Její kořeny potřebují prostor do šíře, a tak se obvykle doporučuje pěstování v mělkých a širších pěstebních nádobách či miskách. Begonie lze rovněž pěstovat doma v květináčích. Obě rostliny mají rády chladnější teploty do maximálně 18 °C a pravidelnou zálivku.

Vánoční pokojové rostliny netradičně

Od tradičních se přesuňme k těm méně známým či lehce pozapomenutým vánočním pokojovým rostlinám. Dodají nádech moderního stylu, elegance i luxusu. Které to jsou? 

Hvězdník neboli Amarylis

Krásy této pokojové rostliny si užívaly již naše babičky a nyní se do našich svátečních domovů znovu vrací. Tato elegantní rostlina s velkými trubkovitými květy je staronovým trendem Vánoc. Amarylis symbolizuje krásu a jedinečnost. To k Vánocům perfektně sedí, co myslíte? Péče o ni je nenáročná. Má ráda teplotu okolo 20-22 °C a pravidelnou zálivku.

Kalanchoe – nevšední krása

Krásná a nenáročná vánoční rostlina. To je kalanchoe neboli kolopejka. Říká se jí též hrnková květina a ačkoliv jí stačí k růstu poměrně malý prostor, zdobí ji skutečně bohaté květenství. Kalanchoe má ráda světlo a teplo, nepotřebuje však přímé slunce, a dokonce ani příliš častou zálivku.

Orchideje či růže? A proč ne!

Pokojovek, které vám o Vánocích mohou dělat radost, je řada. Růže a orchideje se staly zejména v posledních letech součástí výzdoby v modernějším pojetí. Často se objevují na vánoční tabuli, kde společně s adventním věncem vytvářejí zajímavý, avšak svátečně laděný kontrast.

I k vánočnímu času pokojové rostliny patří. Bez ohledu na to, zda zvolíte tradiční či netradiční druhy, vaše Vánoce a sváteční atmosféru skvěle doplní.

{"vsf-products-list":{"title":null,"products":["20480947","30030484","79157474","22782083","25424904"]}}

{"vsf-page-link":{"page-id":389}}
{"vsf-page-link":{"page-id":325}}