Úprava vzduchu

74 Produktů

Dle relevance
Filtr
Kategorie

Odvlhčovač vzduchu je jednou z možností úpravy vzduchu a ovlivnění jeho kvality v interiéru. Slouží ke snižování vzdušné vlhkosti a efektivně zabraňuje tvorbě plísní na zdech či uvnitř materiálů. Odvlhčovače rovněž brání množení bakterií či roztočů, eliminují pachy, a díky tomu udržují vzduch v místnostech čistější.

 

V naší nabídce naleznete elektrické odvlhčovače či pohlcovač vlhkosti s odvlhčovacími tabletami. Elektrický odvlhčovač vzduchu se hodí pro časté využití v domácích i kancelářských prostorech. Bývají vybavené časovačem, možností nastavení úrovně odvlhčování či funkcí tichého chodu. Odvlhčovače vzduchu s absorpčními tabletami nepotřebují k provozu elektřinu. Jsou vhodnější do menších místností, sklepů, spíží a komor. Při výběru odvlhčovače vzduchu se zaměřte na:

  • Kapacitu odvlhčovače – určuje, kolik vody dokáže odvlhčovač pohltit za jeden den provozu. Kapacita se pohybuje od 10 do 50 litrů za den. Čím větší prostor a vlhkost vzduchu, tím větší kapacitu je potřeba zvolit.
  • Objem sběrné nádoby – liší se v závislosti na typu odvlhčovače. Elektrické typy vynikají většími sběrnými nádobami od 2 do 6,5 litrů. Malé tabletové pohlcovače vlhkosti jsou vybavené nádobami o objemu 0,5–2 litry.
  • Příkon – platí pro elektrické odvlhčovače vzduchu a značí spotřebu energie. Výkonnější přístroje se vyznačují vyšším příkonem.