Stoly

43 Produktů

Dle relevance
Filtr
Kategorie

Zahradní stoly využijete na terase i balkóně. V dnešní době můžete vybírat z široké nabídky stolů na zahradu. Dostupné jsou zahradní stolky ze dřeva, kovu i plastu. Stoly mohou mít buď pevnou konstrukci, nebo je lze dle potřeby rozkládat a skládat. Prohlédněte si na e-shopu či v odborných centrech BAUHAUS aktuální nabídku zahradních stolů.

Jak vybrat zahradní stůl?

Při výběru zahradního stolu je nutné rozhodnout, k jakému účelu bude sloužit. Potřebujete zahradní stůl na terasu, ke kterému pohodlně usedne početná rodina? Stačí vám menší balkónový odkládací stolek na šálek kávy a časopis? Hledáte zahradní pracovní stůl vhodný k přesazování rostlin a další práce na zahradě? Zvažte také, kde budete přes zimu stůl skladovat. Pokud nemáte dostatek odkládacích prostor, zvolte skládací stolek. Zahradní stůl musí rovněž obstát v náročných venkovních podmínkách. Stůl bude vystaven především dešti i UV záření.

TIP: Navštivte náš blog. Dozvíte se zde například, jak si vytvořit příjemné posezení na terase nebo balkóně.

Materiály zahradních stolů

Zahradní stoly mohou být ze dřeva, kovu i plastu. Výjimkou nejsou ani kombinace různých materiálů – například rám stolu je z kovu a deska stolu ze dřeva nebo skla. Jednotlivé materiály mají různé vlastnosti, životnost i nároky na péči.

Dřevěné zahradní stoly

Nejnáročnější je údržba zahradních stolů ze dřeva, které je nutné čas od času opatřit lazurou, lakem nebo barvou. Výhodou dřeva je naopak možnost renovace. Jak vrátit původní vzhled staršímu zahradnímu nábytku se dozvíte v článku Renovace a péče o dřevěný zahradní nábytek.

Kovové zahradní stoly

Kovové zahradní stoly jsou robustní a vynikají velmi dlouhou životností. Například práškovaná kovová konstrukce stolu velmi dobře odolává vodě i vlhkosti. Kovové zahradní stoly jsou navíc těžší a jsou tedy stabilnější ve větrném počasí. Hospodyně ocení snadnou údržbu kovového stolu. Případné povrchové nečistoty stačí dle potřeby utřít navlhčeným hadříkem.

Plastové zahradní stoly

Cenově nejdostupnější jsou plastové zahradní stoly. Moderní plasty jsou velmi odolné vůči UV záření. Velmi praktické jsou zahradní stoly, které mají odpojitelné nohy. Při uskladnění stolu ušetříte spoustu místa. U plastových stolů je potřeba počítat s nižší pevností.

TIP: Vybíráte zahradní nábytek? Přečtěte si článek Vytvořte si příjemné posezení na terase nebo balkóně.